Przejdź do treści

Ruszyła rozbudowa Gemini Park Bielsko-Biała

Rozpoczęły się prace budowlane związane z rozbudową Centrum Handlowo – Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała, należącego do Gemini Holdings. Prace  potrwają około 14 miesięcy.

Obecnie Gemini Park Bielsko-Biała to ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na 27,5 tys. mkw.  Po rozbudowie obiekt będzie dysponował jedną z największych powierzchni handlowych w regionie – 43,5 tys. mkw., a  grono najemców poszerzy się o kolejne70sklepów z branży modowej, usługowej  oraz rozrywkowej.

Rozpoczęliśmy pierwszy etap rozbudowy, w trakcie którego prowadzone są prace  przygotowawcze w zakresie logistycznym i technicznym. Pracujemy obecnie przy przebudowie jednego z wjazdów do galerii i wejścia do centrum handlowego, trwają także roboty przy reorganizacji ruchu oraz dobudowaniu dodatkowych miejsc parkingowych. Staramy się, aby pomimo rozbudowy klienci nas odwiedzający mogli spokojnie i komfortowo robić swoje zakupy – mówi Anna Waluś, Dyrektor Gemini Park.

Nowa część centrum (16,5 tys. mkw.)  będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie przeznaczona na poszerzenie oferty z branż AGD, RTV i multimedia oraz rozwinięcie oferty fashion. Pojawią się także nowe lokale handlowe i usługowe zlokalizowane na nowo dobudowywanej kondygnacji takie jak np. fitness czy kids play i wzbogacone zostaną strefy restauracyjna i rozrywkowa oraz usługowa.

Uroczyste otwarcie rozbudowanego Gemini Park Bielsko-Biała planowane jest pod koniec 2013 roku.

O Gemini Park:

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała otwarto w maju 2009 roku. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie. Gemini Park obok rozbudowanej części rozrywkowej, reprezentowanej m.in. przez Cinema City, oferuje kompleksową ofertę handlową. Wśród najemców Centrum znajdują się: hipermarket Real, znane zagraniczne marki odzieżowe, takie jak H&M, C&A, New Yorker, Ecco oraz wiodący polscy detaliści m.in. Reserved, House, Mohito, Solar czy Ryłko. Aktywne działania marketingowe Centrum zyskały uznanie w branży centrów handlowych, czego dowodem jest nagroda dla Najlepszego Centrum Handlowego roku 2009 w Polsce, uzyskana w prestiżowym rankingu Shopping Center Forum & Awards 2010. Na terenie centrum znajduje się ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Powierzchnia centrum wynosi 32 tys. m. kw.

O Gemini Holdings:

Gemini Holdings to krakowska firma, która od prawie dwudziestu lat działa na polskim rynku deweloperskim. Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku od współpracy z British Petroleum.
W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl na terenie całej Polski. Przełomowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych przez spółki należące do Gemini Holdings. W portfolio znajdują się dwa takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała, otwarty w maju 2009 r. i Gemini Park Tarnów otwarty w sierpniu 2010 r.

O GREM:

GREM Gemini Real Estate Management to spółka zajmująca się zarządzaniem centrami handlowymi i obiektami komercyjnymi. Obecnie firma zarządza dwoma centrami handlowymi: Gemini Park Bielsko-Biała oraz Gemini Park Tarnów, o łącznej powierzchni wynoszącej blisko 130tys. m2. Spółka zajmuje się również działalnością doradczą w zakresie rynku nieruchomości oraz wynajmem powierzchni komercyjnych.