Przejdź do treści

FZ KPT inwestuje w nowe projekty

Kolejne innowacyjne spółki będą rozwijać się pod skrzydłami krakowskiego Funduszu Zalążkowego KPT. Realne szanse na komercjalizację zyskały tym samym serwis dostarczający najświeższych informacji o promocjach lokalnych restauracji, narzędzie przenoszące uliczne plakaty do smartfonów oraz platforma łącząca dostawców innowacji z firmami sektora MSP.

Z setek zgłaszanych do nas pomysłów niełatwo wybrać te rokujące szanse na przyszłość. Szczególnie w dzisiejszych niezbyt pewnych czasach. Jednak gdy już dokonamy wyboru, którym spółkom złożyć ofertę wejścia kapitałowego, jesteśmy pewni wspólnego sukcesu. Oczywiście żaden pomysł nie obroni się na rynku bez odpowiedniego ukształtowania, przygotowania do komercjalizacji – zarówno pod względem strategii działania, jak i odpowiedniego przeszkolenia kadry zarządzającej. Dlatego oprócz dobrego pomysłu ważni są dla nas odpowiednio zdeterminowani pomysłodawcy. Tak było w przypadku Applisoleil, Posterro oraz projektu pod roboczą nazwą Platforma – zdecydowaliśmy się udzielić wsparcia kapitałowego oraz merytorycznego właśnie tym pomysłom gdyż podobają nam się zarówno idee, jak i determinacja osób, które za nimi stoją – tłumaczy Marcin Bielówka, Prezes Zarządu FZ KPT.

AppliSoleil – prowadzi intuicyjny serwis który łączy restauratorów oraz klientów, dostarczając codziennie aktualną informację o specjalnych ofertach wybranych restauracji. Posterro to nowe, globalne medium łączące za pomocą smartfonów projektantów plakatów, organizatorów wydarzeń oraz ich uczestników. Platforma to z kolei internetowa sieć dystrybucyjna, umożliwiająca dostawcom innowacji efektywne dotarcie do firm sektora MSP, poszukujących oszczędności, zwiększenia przychodów i bezpieczeństwa w środowisku pracy.

W stajni FZ KPT, oprócz nowo wybranych, rozwijanych jest już pięć innych innowacyjnych projektów. Są to między innymi pierwsza na świecie agencja reklamowo – mediowa, specjalizująca się w product placement w grach i aplikacjach na urządzenia iPhone, iPad i iPad Touch – iPlacement, aplikacja wspierająca naukę języków obcych – lingapp.com, czy telewizja internetowa ISTV.

Fundusz Zalążkowy KPT jest spółką celową założoną przez Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. oraz Spółkę Zarządzającą Funduszem, SATUS Sp. z o.o. dla realizacji projektu „Inkubowanie nowych innowacyjnych spółek w Krakowskim Parku Technologicznym”. Wsparcie FZ KPT to nie tylko kapitał. Rozumiejąc zróżnicowane potrzeby oraz wymogi przed jakimi staje nowa, rozwijająca się firma Fundusz wspiera ją również na poziomie merytorycznym, doradczym oraz biznesowym, wszystko po to, aby powstający biznes rozwijał się zgodnie z przyjętą strategią oraz naszymi wspólnie określonymi oczekiwaniami. Fundusz poszukuje, inicjuje i inkubuje przedsięwzięcia o charakterze innowacyjnym, ze szczególnym naciskiem na projekty z branży ICT, tj. Informatyka i telekomunikacja, w tym e-projekty, projekty sieciowe i internetowe, branża inżynierska (m.in. elektronika użytkowa, nanotechnologia, mechatronika).