Biznes na warsztat, reklama na orkiestrę

W najbliższy weekend łodzianie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach biznesowych lub wysłuchać wykładu prowadzonego z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Wszystko to w ramach obecności Wyższej Szkoły Bankowej na targach edukacyjnych w łódzkiej Manufakturze.

Targi edukacyjne i zajęć pozaszkolnych trwające w Manufakturze od 1 do 5 września trzeba odwiedzić koniecznie. Nie zabraknie z pewnością atrakcji przygotowanych przez różnorakich wystawców – od szkół językowych, przez ośrodku sportowe, szkoły tańca, uczelnie wyższe i centra kształcenia zawodowego. Kilka ciekawych atrakcji przygotowała również Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, która otwiera w tym roku oddział studiów podyplomowych realizowanych w Łodzi.

Wykład na orkiestrę

1 września, w sobotę o godzinie 16:00 na rynku Manufaktury odbędzie się nietypowy wykład otwarty. O jego niezwykłym charakterze zadecyduje zarówno to, że prowadzony będzie przez ekspertów z dziedziny marketingu i reklamy, jak i to, że w jego trakcie rozbrzmiewać będą fragmenty muzyki symfonicznej!

Wykład „Co do mnie mówisz marko” poprowadzi znakomity duet złożony z Leszka Stafieja i jego córki, Agaty Staniej-Bartosik: oboje są słyną ze świeżego i ciekawego spojrzenia na kwestie reklamy, marketingu i komunikacji rynkowej. Ich opowieść o zakupach przeplatać będą dźwięki orkiestry symfonicznej Symphonix Ensemble. Wiadomo też, że wśród rekwizytów, którymi będą ilustrować swój wykład, prowadzący mają… kije baseballowe. Do czego posłużą dowiemy się już na miejscu.

Profesjonalnie i za darmo

Nie mniej ciekawie przedstawia się program specjalnych warsztatów biznesowych, jakie w ramach targów przeprowadzi Wyższa Szkoła Bankowa. Cykl warsztatów zorganizowano pod nazwą „Forum Kobiet Przedsiębiorczych”, ale to wcale nie oznacza, że panowie nie są mile widzialni. Wszystkie zajęcia odbędą się nieodpłatnie, w dniach 1 i 2 września w hotelu Andels.

Przykładowe tematy zajęć to: walka ze stresem, sposoby na rozwijanie kreatywności, organizacja czasu pracy, perswazja i asertywność, rola emocji w sytuacjach zawodowych i biznesowych. Zapisy na zajęcia prowadzone są za pośrednictwem strony www.wsb.lodz.pl.

Warsztaty kompetencji biznesowych przydadzą się wszystkim: zarówno osobom zatrudnionym na etat, jak i prowadzącym własną firmę. A przede wszystkim tym, którzy dopiero myślą o otwarciu własnego przedsiębiorstwa. Tematy przygotowano tak, aby pobudzić wiarę w siebie i dostarczyć uczestnikom umiejętności potrzebnych w nie zawsze łatwym momencie zmiany zawodowej.

Studia w nagrodę

A na koniec jeszcze jedna atrakcja: konkurs, w którym główną nagrodę stanowią bezpłatne studia podyplomowe na kierunku wybranym przez zwycięzcę. Konkurs jest bardzo prosty: wystarczy wypełnić ankietę na stoisku informacyjnym Wyższej Szkoły Bankowej w Manufakturze (w dniach 1-5 września) bądź formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wsb.lodz.pl i w sposób jak najbardziej ciekawy i kreatywny odpowiedzieć na pytanie „Jaki kierunek studiów podyplomowych chcesz studiować i dlaczego”. Zwycięzca zostanie ogłoszony 11 września.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu