165 milionów złotych dla PizzaPortal.pl

Delivery Hero Holding, który od kwietnia 2012 w Polsce działa jako PizzaPortal.pl zebrał od inwestorów w kolejnej rundzie finansowej 165 milionów złotych. Niespełna 2 letnia firma specjalizująca się w zamawianiu jedzenia online jest jednym z najlepiej finansowanych europejskich startupów ostatnich 12 miesięcy.

Ta runda finansowa daje nam kapitał, który pozwoli nam dalej realizować plan agresywnego wzrostu na arenie międzynarodowej. – komentuje Fabian Siegel, Dyrektor Generalny Delivery Hero.

Dla PizzaPortal.pl oznacza to jeszcze szybszy rozwój. Do końca roku planowane jest podłączenie ponad 2000 restauracji i wypuszczenie aplikacji na Android. Na pewno znaczna część budżetu zostanie przeznaczona na działania marketingowe. Pod koniec roku planujemy m.in. kampanię w telewizji. – zdradza Lech Kaniuk, Dyrektor Zarządzający PizzaPortal.pl. Firma rośnie bardzo szybko. Ciągle zatrudniamy nowe osoby. – dodaje.

PizzaPortal.pl jest największym w Polsce serwisem umożliwiającym zamawianie jedzenia online. Działa na rynku polskim od 2010 roku i skupia oferty ponad 1400 restauracji z ponad 140 miejscowości w całym kraju. Grupa OnlinePizza, właściciel PizzaPortal.pl, została w tym roku sprzedana Delivery Hero Holding za około 120 mln PLN i należy obecnie do jednej z kilku największych na świecie firm z branży.

Delivery Hero Holding współpracuje obecnie w 11 krajach z ponad 22.000 restauracji i zatrudnia na całym świecie ok. 400 osób.

Serwis PizzaPortal.pl umożliwia zamawianie jedzenia online m.in. przez Interia.pl, Zumi.pl, PAYBACK, bhv.pl, Facebook.com, iPhone i TV (DIALOG). Facebook Fan Page ma ponad 30 000 fanów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu