Rajdowy team Siódemki przygotowuje się do 69. Rajdu Polski

Siódemka Rally Performance Team wchodzi w najbardziej intensywny okres roku. Wrzesień to szczyt przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu, czyli 69. Rajdu Polski. Obecnie na szutrowych trasach Rajdu Orlen zespół testuje nowe zawieszenie, starając się znaleźć optymalną specyfikację (tzw. ’set-up’) na trasy Rajdu Polski. Start w imprezie odbywającej się w ostatni weekend września będzie poprzedzony próbami generalnymi w rajdach Kormoran i Warmińskim lub Nowomiejskim. Barwy Siódemki reprezentują kierowca Paweł Tomaszek i pilot Michał Bojar. Relacje z tych wydarzeń będzie można śledzić na profilu firmy „Siódemka Przesyłki Kurierskie” na Facebooku.

69. Rajd Polski jest najważniejszą imprezą sezonu dla Siódemka Rally Performance Team. W tegorocznej edycji, po zmianie przepisów Paweł Tomaszek ze swoim pilotem wystąpią w klasie „Open”. Zawody rozpoczynają się 28 września i potrwają trzy dni. Kierowcy do przejechania będą mieli ponad 200 km odcinków specjalnych i niemal 600 km tras dojazdowych.

– W tym roku celem będzie uzyskiwanie czasów pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Ostatnie starty pokazują, że do czołówki brakuje nam naprawdę niewiele, a na szutrze czujemy się lepiej niż na nawierzchniach asfaltowych. Tym bardziej będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony na Rajdzie Polski, który jest jedną z eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy FIA – mówi Paweł Tomaszek.

Ekipa Siódemki zgromadziła wokół siebie profesjonalny i doświadczony zespół fachowców, który odpowiedzialny jest za właściwe przygotowanie auta do tych ekstremalnych startów.

– Sport samochodowy, także rajdy, to wbrew pozorom gra zespołowa. Na metę dojeżdża samochód, w którym znajdują się kierowca wraz z pilotem, ale bez świetnego zaplecza w postaci najlepszych mechaników, specjalistów od logistyki i innych członków załogi rajdowego teamu, sukces absolutnie nie jest możliwy. Nie bez znaczenia jest też posiadanie pewnego sponsora, który gwarantuje komfort pracy – dodaje Paweł Tomaszek.

Dwa zaplanowane starty w imprezach odbywających się przed Rajdem Polski, czyli imprezy cyklu Szuter Cup, traktowane są jako kolejne etapy przygotowań do tego najtrudniejszego wyzwania. Występ Siódemka Rally Performance Team w najbardziej wymagającym i najtrudniejszym w cyklu RSMP Rajdzie Polski to kulminacyjny moment sezonu.

– Trzymamy kciuki za nasz zespół. Mamy nadzieję na jak najlepszy wynik, choć oczywiście zdajemy dobie sprawę z tego jak wiele czynników, także tych niezależnych od człowieka, składa się na sukces w rajdzie samochodowym. Tak właśnie było w poprzedniej edycji Rajdu Polskiego, kiedy Team Siódemki stracił szansę na walkę o wysokie lokaty z powodu kłopotów technicznych, które miały miejsce już na samym początku zawodów. Liczymy, że w tym roku będzie inaczej – mówi Marcin Kruszyński, PR Manager, Siódemka.

O sportowych zmaganiach rajdowców będzie można dowiedzieć się więcej na fanpage’u firmy Siódemka, gdzie na bieżąco będą pojawiać się najciekawsze relacje foto i video.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu