Przejdź do treści

Kobiety kochają wysokie obcasy – przyjdź i przekonaj się podczas ECCO Walkatonu 2012

Jak wynika z globalnych badań GMI (Global Market Insite INC.) przeprowadzonych w 2012 roku na zlecenie firmy ECCO, wśród 2500 tysiąca kobiet z Polski, Danii, Niemiec, Chin i USA kobiety kochają wysokie obcasy! „Raport ECCO w sprawie wysokich obcasów” pokazuje, że aż 90 procent Polek w wieku 20-50 lat chodzi w butach na obcasach.

Z kolei z badań ARC Rynek i Opinia przeprowadzonych na zlecenie ECCO pt: „Charytatywności Polaków” – wynika, że to właśnie kobiety (81% badanych) najczęściej angażują się w działania charytatywne. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet, organizator ECCO Walkathonu, przygotował dla nich specjalną niespodziankę – Trasę na Wysokich Obcasach!

Badania pokazują, że Polki XXI wieku, to kobiety, które mają poczucie własnej wartości, dbają o siebie i swoją kobiecość, mają plany, ambicje i starają się je realizować. Są wrażliwe, troskliwe i opiekuńcze oraz cechuje je gotowość do poświęcania się dla innych, chcą również wyglądać i czuć się dobrze. Mimo natłoku obowiązków, przywiązują też duże znaczenie do dbałości o swój wygląd, który jest dla nich niezwykle istotny.

Kobiety kochają wysokie obcasy!

W ostatnim niezależnym badaniu ECCO zapytało 2,500 kobiet z całego świata o noszenie butów na wysokim obcasie. Wypowiedzi te stanowią niezwykle cenny materiał, świadczący o tym, że buty na wysokich obcasach są dla kobiet niezwykle ważnym elementem, nie tylko dopełniającym strój. „Raport ECCO w sprawie wysokich obcasów” pokazuje, że aż 90 procent Polek w wieku 20-50 lat chodzi w butach na obcasach. 64% Kobiet powiedziało, że nosi buty na wysokim obcasie, ponieważ czują się przez to bardziej seksowne i kobiece. „45% zapytanych pań jest pewna, że mężczyźni wolą elegancko ubrane kobiety, które noszą buty na obcasach. 54% kobiet nosi buty na wysokim obcasie, ponieważ przez to ich nogi wyglądają na dłuższe. 48% kobiet nosi buty na wysokim obcasie, ponieważ czują się przez to bardziej pewne siebie. Z drugiej strony 63% z nich deklaruje, że nosiłyby je częściej gdyby nie ból, który powodują lub fakt, że buty na wysokim obcasie bywają uciążliwe w wielu codziennych sytuacjach. 41% wszystkich kobiet nosi ze sobą dodatkową parę butów, którą zakładają w momencie, gdy buty na wysokim obcasie wywołują zbyt duży dyskomfort.

Tak być nie musi! Będzie się można o tym przekonać podczas ECCO Walkathonu 2012! ECCO chcąc złożyć hołd aktywnym i stylowym kobietom przygotował dla nich specjalną niespodziankę – Trasę na Wysokich Obcasach!. Wystarczy przyjść w butach na obcasie-minimum 65 mm, i wziąć udział w rywalizacji polegającej na jak najszybszym pokonaniu specjalnie przygotowanej trasy. Do wygrania m.in. rewolucyjne buty na obcasie ECCO Sculptured – gwarantujące, dzięki zastosowaniu przełomowej technologii, niespotykane uczucie komfortu noszenia od rana do wieczora! Idealne na spacer by czuć się modnie podczas ECCO Walkathonu 2012!

Dołącz do rewolucji w butach na wysokim obcasie!

Przełomowe technologicznie, buty ECCO Sculptured 65 cechuje unikalny 6,5 – centymetrowy obcas zaprojektowany dla niespotykanego uczucia komfortu od rana do wieczora. ECCO, firma znana na całym świecie z wprowadzania nowych technologii obuwniczych, poświęciła wiele lat badań na stworzenie idealnych butów na wysokim obcasie. Podstawowa technologia wykorzystana w ECCO Sculptured 65 to DIP – direct-injected polyurethane (PU). Podczas DIP przymocowuje się górną część buta do podeszwy w procesie rozszerzania – później poliuretany wypełniają powstały otwór między cholewką a podeszwą tak, aby do siebie przyległy. Jest to bardziej efektywny i wydajny sposób, co więcej – ten proces gwarantuje amortyzację i elastyczność, która powoduje niezwykłe poczucie komfortu podczas noszenia, zapobiega również schorzeniom ortopedycznym powstającym często pod wpływem długotrwałego noszenia butów na wysokim obcasie.

Uśmiechnij się i baw się z nami podczas spaceru na Wysokich Obcasach!

ECCO Walkathon będzie gościł w Polsce już po raz ósmy, a trzynasty na świecie. W tym roku spacerujemy 15 września na warszawskiej Agrykoli.

Jak co roku, Agrykola stanie się centralnym punktem Warszawy i najmodniejszym miejscem w stolicy. Miejscem, w którym po prostu trzeba być. Niezmiennie od ośmiu lat, kilkanaście tysięcy ludzi połączy się w szczytnym celu, aby w radosnym spacerze przejść ulicami Warszawy i wspólnie zbierać pieniądze na cele charytatywne. Przesłanie ECCO Walkathonu jest proste: spacerując pomagamy! Idziemy po wytyczonych trasach, a za każdy przebyty przez nas kilometr, organizator przedsięwzięcia – firma ECCO, przekazuje 4 złote na konto wybranej przez uczestnika organizacji charytatywnej. Do wyboru będą dwie trasy – sześcio- i dziesięciokilometrowa.

W tym roku organizator z myślą o aktywnych kobietach przygotował, również jako dodatkową atrakcję – Trasę na Wysokich Obcasach. Trasa wyznaczona jest na odcinku 500 m i wystartuje o godzinie 13.00. na Agrykoli. Za jej najszybsze przejście można wygrać miedzy innymi kupony na buty ECCO Sculptured na ponad 2000 zł, torby ECCO oraz akcesoria, łączna pula nagród wynosi prawie 5. 500 zł – jest jeden warunek, trzeba przejść ją w butach na obcasie minimum 6,5 cm. Nagrodzone zostaną 3 pierwsze miejsca, pomiaru obcasów dokona specjalna komisja sędziowska, która wyłoni również zwyciężczynię zawodów. Jak się zapisać? Wystarczy przyjść na Agrykolę, zarejestrować się i po otrzymaniu Karty Konkursu udać się na pomiar wysokości szpilek.

Po otrzymaniu pieczątki, stanowiącej akceptację wysokości obcasa, należy stawić się w punkcie rejestracyjnym w celu odebrania numeru startowego. Liczba uczestniczek trasy ograniczona! Dodatkowe zapisy i szczegóły na: profilu FB wydarzenia, pod adresem: https://www.facebook.com/ECCOPoland/app_272773882822061