Przejdź do treści

Odpowiednie czyściwo do każdego procesu technologicznego

Profesjonalne czyszczenie maszyn i urządzeń w przemyśle drukarskim

Codziennie tysiące czyściw wykorzystywanych jest w drukarniach do czyszczenia maszyn, urządzeń i narzędzi. Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku charakteryzują się wysoką chłonnością, prawie się nie rwą i mogą być stosowane wiele razy. Świetnie nadają się na przykład do czyszczenia maszyn oraz stosowanych w druku offsetowym obciągów offsetowych.

Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku firmy MEWA, oferowane w systemie full-service, od ponad stu lat gwarantują czystość w zakładach i warsztatach.

Czyściwo maszynowe firmy MEWA gwarantuje zysk w całym systemie produkcji i przekonuje swoimi właściwościami, takimi jak odporność na uszkodzenia, duża zdolność wchłaniania i wysoka trwałość. Jednocześnie czyściwo jest tak delikatne, że może służyć również do czyszczenia wrażliwych części maszyn i urządzeń. Jest to istotne w konserwacji maszyn drukarskich, albowiem czyściwo ma na tyle dużą zdolność wchłaniania, by w niezawodny sposób usuwać farby, oleje lub rozpuszczalniki.

Odpowiednie czyściwo w każdym obszarze zastosowania

MEWATEX: czyściwa firmy MEWA dostępne są w systemie full-service, który obejmuje dostawę pierwszej partii czyściw, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta, punktualną dostawę i odbiór następnych partii czyściw oraz ich fachowe pranie, a także dbanie o przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony środowiska.W przemyśle drukarskim na sukces ekonomiczny w dużej mierze wpływają stopień dyspozycyjności maszyn oraz zapewnienie stałej, wysokiej jakości druku. W celu uzyskania optymalnych wyników drukowania, maszyny drukarskie muszą być regularnie czyszczone. Profesjonalne czyszczenie zaczyna się już w chwili wyboru odpowiedniego czyściwa. Czyściwa oferowane przez firmę MEWA są zoptymalizowane dla różnych rodzajów zastosowań w przemyśle i w rzemiośle. W zależności od zastosowania zawsze jest do dyspozycji odpowiedni materiał czyszczący. Czyściwa firmy MEWA stanowią idealne rozwiązanie dla przemysłu drukarskiego, albowiem doskonale nadają się do usuwania silnych zabrudzeń w postaci farby czy też czerni drukarskiej. Inną zaletę tych odpornych na rozdarcie i ścieranie czyściw stanowi wynosząca 250% zdolność wchłaniania cieczy. Czyściwo firmy MEWA w ciągu zaledwie kilku sekund wchłania dwa i pół razy więcej cieczy zawierającej olej niż samo waży, nie powodując przy tym opadania kropel zbieranej cieczy. Czyściwa firmy MEWA są nie tylko niezwykle odporne na ścieranie, ale również zawsze pozostają w dobrej formie, nawet przy tak intensywnym wykorzystaniu, jakim jest czyszczenie maszyn drukarskich.

Czyściwa oferowane w systemie full-service pozwalają oszczędzać zarówno środowisko naturalne jak i budżet.

Inteligentny system czyściw wielokrotnego użytku, opracowany przez firmę MEWA, gwarantuje zachowanie wymogów prawnych w zakresie ochrony środowiska i usuwania odpadów oraz pozwala klientowi zaoszczędzić nakłady organizacyjne w zakresie zamawiania, składowania i logistyki, a także związane z tym koszty. Czyściwa, nasiąknięte często olejami, prane są w sposób profesjonalny w firmie MEWA, a pozostałości wykorzystywane są ponownie w ekologiczny sposób lub też usuwane są jako odpady. Odpowiedni certyfikat potwierdza odpowiedzialność firmy MEWA za wypełnienie wszystkich istotnych wymagań w zakresie usuwania odpadów oraz ochrony środowiska naturalnego, jakie dotyczą czyściw. System czyściw wielokrotnego użytku, certyfikowany w oparciu o normy DIN EN ISO 9001 oraz 14001, zintegrowany jest z procesami produkcyjnymi firmy MEWA i pozwala na optymalizowanie procesów zarządzania jakością i ochroną środowiska.

MEWA Textil-Management

1 MEWA, MEWA Textil-Management

Firma MEWA posiada 42 placówki w całej Europie. Oferuje usługi typu full-service w zakresie odzieży roboczej i ochronnej, czyściw tekstylnych, wycieraczek do butów i mat olejowych, oraz artykułów BHP. 4300 pracowników obsługuje ponad 160 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2011 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 489 mln euro. Założona w 1908 roku firma MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych

W 2011 roku jury pod przewodnictwem Bernda Venohra, profesora ekonomii z Berlina, zakwalifikowało firmę MEWA do grona niemieckich liderów rynku.

MEWA Textil-Service sp. z o.o.. 

www.mewa-service.pl

Firma MEWA w serwisie Youtube
http://www.youtube.com/user/mewaPOL