Przejdź do treści

Dwa drążki i rolka. Zakończył się prolog II rundy w Choczewie 2012

Efektowna, na szczęście niegroźna rolka, oraz dwa urwane drążki – to lista strat prologu II Rundy Coval Pucharu Polski OFF-ROAD PL w Choczewie. Nie zawiedli faworyci: szczególnie zażarta walka odbyła się między pretendentami do podium w klasie Extreme.

Pomimo problemów z silnikiem, podwójną pętlę prologu popisowo pokonał Marcin Łukaszewski jadący z Magdaleną Duhanik. Nie wkręcający się na wyższe obroty silnik wystarczył do osiągnięcia doskonałego czasu, niespełna 3 min. 14 s i najdłuższego skoku prologu choczewskiej rundy. Tego wyniku nie był w stanie poprawić Robert Kufel z pilotem Dominikiem Samosiukiem; ukończyli prolog z czasem ponad 5 s dłuższym od swoich najgroźniejszych rywali. Na trzecim miejscu uplasowali się: Dariusz Dworzyński i Ernest Dworzyński.

W klasie Adventure triumfowali doskonale jadący z dalszej pozycji startowej: Grzegorz Wieczorek z Filipem Lichotą. Ponad cztery sekundy za nimi uplasowali się: Arek Szamszon i Jakub Krysa; Radosław Balcewicz z Tomaszem Materką (trzecie miejsce) byli ostatnią załogą, która zaliczyła czas przejazdu poniżej 4 min.

Nie obyło się bez strat. W Suzuki Marcina Mellera i Krzysztofa Urbaniaka zerwał się drążek kierowniczy, co wyeliminowało załogę z prologu. O pechu mogli mówić: Mariusz Wilk i Grzegorz Urban. Podczas zmiany przełożeń kierowca urwał… drążek zmiany biegów i załoga skazana została na dokończenie trasy prologu na jednym biegu. Z kolei Wojciech Gołębiowski i Kamil Podolak na jednym z zakrętów wykonali efektowną, acz niegroźną rolkę. Po postawieniu na koła byli w stanie kontynuować jazdę i osiągnąć metę.