Przejdź do treści

Wyjątkowy, ostatni weekend z „Latem z radiem” 2012

25 i 26 sierpnia to ostatnie dni, które słuchacze spędzą wraz z ekipą radiowej Jedynki na  tegorocznej trasie „Lata z Radiem”. Dlatego właśnie czekają nas wyjątkowe i niezapomniane koncerty. Ulubienica publiczności, Ania Rusowicz, porwie do wspólnej zabawy nie tylko wielbicieli big-beatu, a bijący rekordy popularności zespół Enej zagra z folkowo-rockowym wigorem. Niezapomniane show dla fanów Programu 1 Polskiego Radia szykuje również Maryla Rodowicz.

Zarówno w Świeradowie Zdroju, jak i w Jeleniej Górze zaprezentuje swoje największe przeboje triumfatorka tegorocznych Fryderyków, jedna z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia – Ania Rusowicz. W obu miejscowościach wystąpi również zespół Enej, który zgarnął w tym roku wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce. Gwiazdą wieczorów będzie niekwestionowana królowa polskiej piosenki – Maryla Rodowicz. Na wielki finał koncertów organizatorzy szykują pokazy sztucznych ogni, które, z racji zakończenia trasy „Lata z Radiem”, mają być wyjątkowo spektakularne. Całość poprowadzą z niezwykłą wprawą i humorem znani dziennikarze radiowej Jedynki: Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych fanów „Lata z Radiem”. To właśnie dla nich zagadkowe śledztwo przeprowadzą Detektyw Łodyga i Rybka Mini Mini.

W Świeradowie Zdroju koncerty odbędą się 25 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ul. Sienkiewicza, a w Jeleniej Górze – 26 sierpnia na terenie Lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego przy ul. Wincentego Pola. Start o godz. 16.00, wstęp wolny. Wszystkich zafascynowanych magią radia Sława Bieńczycka zaprasza do studia plenerowego Jedynki, które będzie usytuowane w miejscu koncertu.

W tym roku „Lato z Radiem” ma także własną telewizję – koncerty są emitowane „na żywo” w Internecie za pomocą aż 8 kamer. Wszystkich miłośników wakacyjnego tournée Jedynki zapraszamy na stronę www.latozradiem.pl oraz na facebookowy profil „Lata z Radiem”.

Przygotowania do weekendowych koncertów będzie można śledzić na bieżąco już od piątkowego „Popołudnia z Jedynką” na antenie Programu 1.

Organizatorem największej w Polsce letniej trasy koncertowej jest Program 1 Polskiego Radia.