Wiedźmin 2 na Xbox 360 rozpoczyna podbój Japonii

7770 ¥ kosztuje Edycja Rozszerzona gry Wiedźmin 2:  Zabójcy Królów na konsolę Xbox 360, która od dzisiaj dostępna jest w Japonii. Gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni mogą zanurzyć się w świecie Geralta z Rivii, w pełnej kinowej lokalizacji gry. Tytuł CD Projekt RED uznawany jest za jeden z większych zachodnich hitów na konsolę Microsoftu.

„Japonia jest postrzegana jako rynek zdominowany przez lokalne produkcje. Zachodnie tytuły potrzebują dużo czasu by zbudować tam silną i stabilną pozycję. Sygnały jakie do nas docierają na temat odbioru Wiedźmina 2 świadczą o tym, że udało nam się zrobić bardzo udane pierwsze kroki na tym trudnym rynku, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.” – powiedział Adam Kiciński, Prezes CD Projekt RED S.A.

Na początku sierpnia przedstawiciele zespołu CD Projekt RED odwiedzili Japonię i wystąpili w jednym za najpopularniejszych w tym kraju programów o grach – Nico Nico. Internetowy show, został na prośbę komentujących na żywo widzów przedłużony o całą godzinę. W najbliższą niedzielę nadany zostanie specjalny odcinek prezentacji Wiedźmina 2, podczas którego deweloperzy z CD Projekt RED będą na żywo, za pomocą Skypa, odpowiadać na pytania graczy.

„Uważam, że Wiedźmin 2 będzie godnie reprezentował polską kulturę w Japonii, może niektórzy, będą go kojarzyć z niezwykle popularną w tym kraju muzyką Chopina. Liczymy, że wielu użytkowników Xboxa 360 kupi naszą grę i praca, którą w nią włożyliśmy zostanie przez nich doceniona” – dodaje Kiciński.

Największy japoński magazyn o grach – Famitsu, przyznał Wiedźminowi 2 nagrodę Platinium – jedno z największych wyróżnień, jakie kiedykolwiek otrzymała zachodnia produkcja.

„Wierzymy, że posiadacze Xboxa 360 powinni być bardzo zainteresowani kupnem Wiedźmina 2. Ta gra jest wyjątkową pozycją na Xboxie i oferuje niespotykane w innych produkcjach rozwiązania, które powinny przypaść do gustu graczom w naszym kraju” – powiedział Mitsutoshi Sakurai, prezes Spike Chunsoft, wydawcy Wiedźmina 2 w Japonii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu