Przejdź do treści

Grono przyjaciół foki szarej dopisało

10 miejscowości, 251 przemierzonych kilometrów, 85 godzin spędzonych na deptakach i plażach polskich, nadbałtyckich miast. Po co to wszystko? Dla zagrożonych fok szarych i grona ich przyjaciół, których wzięło udział w wydarzeniu blisko 10 tysięcy.

Emocje szły w parze z licznymi atrakcjami

Trzecia edycja akcji „Ratujemy bałtyckie foki szare”, której organizatorem jest marka Bosch i WWF Polska, ponownie skupiła wokół siebie szerokie grono sprawdzonych przyjaciół fok szarych. Pośród wiernej grupy, biorących udział w akcji, pojawili się również nowi entuzjaści wydarzenia, których atmosfera oraz nadmorski klimat szybko porwał do wspólnej zabawy. A bawiły się nie tylko dzieci… Dorośli również mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach, sprawdzających ich wiedzę z zakresu energooszczędności. Podczas, gdy rodzice wygrywali nagrody, ich pociechy lepiły piaskowe foki, malowały twarze, a także równie chętnie sprawdzały się w rywalizacji sportowej i ekologicznej. Wszystkim aktywnościom towarzyszyło czujne oko kamery Telewizji Pomorskiej i mikrofon Radia Koszalin, a także piosenka „Przyjaciel foczki”, odpowiedzialna za wywołanie mnóstwa uśmiechów.

Reni Jusis przyjaciółką foki szarej

W Dębkach, Władysławowie i Gdyni, Przyjaciele Foki Szarej mieli okazję poznać i porozmawiać z Reni Jusis, znaną wokalistką i eko-mamą, która poprowadziła warsztaty dla najmłodszych, zaś w Stegnie i Ustce o niesłabnące emocje zadbał Błękitny Patrol WWF, który na co dzień pomaga fokom i morświnom na polskim wybrzeżu. Popularnością cieszyła się również nowa, tegoroczna atrakcja robienia zdjęć specjalnym aparatem, dzięki któremu od razu można było przesłać znajomym oryginalną pocztówkę z wakacji ze sobą w roli głównej.

Uczyć bawiąc

Po raz kolejny zasada nauki poprzez zabawę odniosła sukces. Organizowane eventy podnoszą świadomość konieczności czynnego uczestnictwa w ochronie środowiska, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Niezmiernie cieszy fakt bogatej wiedzy u najmłodszych, dla których nadmorskie ssaki nie stanowią już żadnej tajemnicy i przez to stały się im bliskie. Akcja „Ratujemy bałtyckie foki szare” stała się również okazją do zebrania wyników blisko pięciuset ankiet, z których wynika, że zdecydowana większość badanych, chciałaby widzieć foki szare na wolności na polskim wybrzeżu. Przyjaciele Foki Szarej, biorący udział w akcji, już wiedzą jak tego dokonać, a Ty? O zasadach przebywania w pobliżu fok szarych i ich życiu informuje na swojej stronie WWF: http://ssakibaltyckie.wwf.pl/#aktualnosci

Odpowiedzialna za organizację eventów jest agencja VA, zaś za obsługę strony online odpowiada agencja Insignia.

Zdjęcia z eventów dostępne są pod adresem: http://www.przyjaciel-foki.pl/galeria oraz na profilu Facebook: http://www.facebook.com/Przyjaciel.foki.szarej