Breivik w serialu dokumentalnym „Zło z bliska” na Crime & Investigation Network® POLSAT

W piątek 24 sierpnia w Oslo zapadnie wyrok, na który czeka cały świat. Anders Breivik, który w zeszłym roku zabił 8 osób w zamachu bombowym, a 69 zastrzelił na wyspie Utøya, zostanie ostatecznie osądzony. W poniedziałek 3 września o 22:00 na kanale dokumentalnym Crime & Investigation Network® POLSAT w serialu „Zło z bliska” przyjrzymy się tej wstrząsającej sprawie – porozmawiamy z ludźmi, którzy przeżyli atak na wyspie, a także z osobami, które miały okazję spotkać Breivika.

Rok temu Anders Behring Breivik, prawicowy norweski ekstremista, przyznał się do podłożenia bomby oraz do przeprowadzenia masowej strzelaniny, w wyniku której zginęło 77 osób. Przed atakiem upewnił się, czy działa jego skrzynka elektroniczna, wysyłając wiadomość do ponad tysiąca ludzi. Następnie spokojnie zamieścił w Internecie wideo, w którym poinformował, że ma zamiar zabić tyle osób, ile tylko da radę. To wszystko stanowiło część jego dziewięcioletniego planu, którego celem było ostrzeżenie zachodniego świata przed inwazją Muzułmanów. Po opublikowaniu manifestu w sieci pojechał do Oslo, gdzie zdetonował bombę, która zabiła 8 osób. Drugi atak miał miejsce niecałe dwie godziny później na obozie dla młodzieży zorganizowanym przez Norweską Partie Pracy. Na wyspie Breivik, przebrany za policjanta, zabił kolejne 69 osób.

Serial „Zło z bliska” analizuje przestępstwa popełnione przez zwykłych ludzi. Opowiada o osobach, które znały, kochały i ufały ludziom, którzy dopuścili się popełnienia okrutnych przestępstw. Ludzie tacy jak Anders Brevik lub Derrick Bird, angielski taksówkarz, ojciec i dziadek, który zastrzelił swojego brata oraz 24 innych osób, a następnie wymierzył broń w swoją stronę – to tylko niektóre przykłady morderczego kamuflażu. W serialu zostaną przedstawione relacje z pierwszej ręki oraz dramatyczne rekonstrukcje wydarzeń wraz z wiadomościami i opiniami ekspertów, pracowników policji, psychologów i kryminologów.

Od poniedziałku do piątku o 22:00 od 3 września kanał Crime & Investigation Network POLSAT zaprezentuje nowe seriale, w których poszuka odpowiedzi na pytania, dlaczego ludzie popełniają najbardziej okrutne zbrodnie. Wydaje nam się, że znamy naszych sąsiadów, rodzinę i przyjaciół, ale co tak naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami? Na cykl „Ukryte oblicza zbrodni” składają się seriale „Zło z bliska” (poniedziałek), „Urodzeni, by zabijać?” (wtorek), „Diabeł w moim domu” (środa), „Grzechy i sekrety” (czwartek) oraz „Podmiejski koszmar” (piątek).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu