Acer kontynuuje współpracę sponsorską z Marcinem Dołęgą

Marcin Dołęga – oficjalny ambasador marki Acer – który reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, potwierdził informację o kontynuacji kariery sportowej. Sztangista ogłasza swój udział w zbliżających się Mistrzostwach Świata i kolejnych zawodach. W związku z tą informacją firma Acer rozszerza dotychczasową współpracę ze sztangistą i deklaruje wsparcie Dołęgi podczas kolejnych startów sportowych.

„Będziemy kontynuować naszą współpracę z Marcinem. Będziemy wspierać Marcina w kolejnych zawodach, w tym na zbliżających się Mistrzostwach Świata, które odbędą się w przyszłym roku w Warszawie. Marcin to wspaniały sportowiec i wyjątkowy człowiek. To dla nas zaszczyt, że możemy go wspierać” – powiedział Juliusz Niemotko, Country Manager Acer Polska.

Marcin Dołęga to jeden z najbardziej utytułowanych polskich sztangistów. Wielokrotnie zdobywał mistrzostwo świata (w latach 2006, 2009 i 2010). Jest też mistrzem Europy z 2006 roku. W styczniu 2012 roku podjął współpracę z firmą Acer, został oficjalnym ambasadorem tej marki i tym samym stał się twarzą kampanii reklamowych Acer w Polsce, związanych z zakończonymi niedawno Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.

„Chcę odwdzięczyć się tym, którzy nie odwrócili się ode mnie po porażce na Olimpiadzie w Londynie. Nie poddaję się i rozpoczynam przygotowania do kolejnych występów. Dzisiaj dziękuję wszystkim, którzy podczas zawodów trzymali za mnie kciuki. Szczególnie dziękuję firmie Acer, która konsekwentnie pozostaje moim sponsorem i tak aktywnie wspiera polski sport” – powiedział Marcin Dołęga, polski sztangista, ambasador marki Acer.

Acer – Międzynarodowy Partner Igrzysk Olimpijskich w Londynie dostarczył infrastrukturę informatyczną na największe na świecie i najważniejsze wydarzenie sportowe. Do pomocy podczas Olimpiady 2012, skierował 350 pracowników, dostarczył 13500 komputerów desktop, 2900 notebooków, 950 serwerów i systemów pamięci masowej, 13000 monitorów, a także tablety. Na tych zasobach oparty był cały system informatyczny Igrzysk, obsługujący całościowe zarządzanie rozgrywkami.

„Organizacja widowiska, gromadzącego setki uczestników i miliony widzów, wymagała niezawodności i najbardziej zaawansowanych technologii. Dzięki Acer najszybsi ludzie i największe emocje zyskały wsparcie najprecyzyjniejszej technologii. Trudno o bardziej wymagający test dla firmy komputerowej” – powiedział Juliusz Niemotko, Country Manager Acer Polska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu