100 mln zł chce zainwestować w Polsce nowy gracz na rynku mikropożyczek konsumenckich

Vivus Finance chce udzielić Polakom 100 mln zł krótkoterminowych pożyczek gotówkowych. W ciągu dwóch tygodni firma pożyczkowa zdobyła pierwsze 2 tys. klientów i deklaruje, że w ciągu roku chce dołączyć do najaktywniejszych graczy na rynku.

Vivus Finance to spółka należąca do północnoeuropejskiej grupy 4finance Group, wiodącej firmy na rynku pożyczek krótkoterminowych. Grupa działa na pięciu rynkach Europy Środkowej i Skandynawii, a sprzedaż mikropożyczek w Polsce przez swoją stronę internetową www.vivus.pl uruchomiła pod koniec lipca. Marketing sprawdzony na innych europejskich rynkach zadziałał też u nas – gotówka od Vivusa popłynęła już do 2 tysięcy osób. Klienci zachęcani są pierwszą pożyczką za darmo i przelewem gotówki w czasie krótszym niż godzina. Typowym pożyczkobiorcą w grupie 4finance Group jest osoba w wieku 35-45 lat, ze średnimi dochodami, potrzebująca gotówki do kwoty 2 tys. zł na okres do jednego miesiąca. Kluczowym kryterium dla klienta jest szybkość dostępu do gotówki i minimum formalności.

Vivus Finance, finansowany przez grupę 4finance Group, ma zarezerwowane 100 mln zł na pożyczki w Polsce. W ciągu roku chce wejść do pierwszej trójki najaktywniejszych graczy na rynku. Ma mu w tym pomóc doświadczony w branży kredytowej nowy szef polskiej spółki.

Za rozwój Vivus Polska odpowiada Loukas Notopoulos. Pracował w Polbanku przez ostatnie siedem lat, czyli od momentu, kiedy ten bank wszedł na polski rynek. Przed odejściem był dyrektorem odpowiedzialnym za ofertę dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Notopoulos przekonuje, że przeszedł do sektora, który czeka dynamiczny rozwój. – W krajach zachodnich już ponad 30% proc. portfela kredytowego należy do instytucji finansowych działających w formie banku, w tym do firm udzielających pożyczek krótkoterminowych. W Polsce rynek ten jest jeszcze mało rozwinięty i odpowiada za mniej niż 2% portfela kredytów dla klientów indywidualnych, dlatego spodziewamy się szybkiego rozwoju spółki. Na każdym rynku, na którym działamy aspirujemy do zajęcia miejsca w pierwszej trójce pożyczkodawców. Zaufało nam już ponad 750 tys. klientów i udzieliliśmy ponad 2 mln pożyczek w ciągu 4 lat – mówi Loukas Notopoulos. – Dynamika rynku, na którym działamy wymaga od nas ciągłej innowacyjności i poszukiwania oraz wdrażania nowinek technologicznych, takich jak udzielanie pożyczek bezpośrednio przez naszą stronę internetową – dodaje Notopoulos.

Pożyczki Vivusa udzielane są przez serwis internetowy www.vivus.pl w ciągu kilku minut, bez zbędnych formalności. Każdy klient jest sprawdzany w bazie dłużników takich jak BIG Infomonitor, KRD i ERIF. Trafia tam też informacja o niespłaconych pożyczkach. – Nasi klienci to przede wszystkim osoby, które potrzebują krótkoterminowej pożyczki z minimalnymi formalnościami. Pracują sezonowo, na jednorazowych umowach albo za granicą. Często też po prostu nie mają czasu na kompletowanie wszystkich dokumentów i zaświadczeń. Nasi klienci cenią sobie nasze elastyczne podejście i szybkość w podejmowaniu decyzji – uważa Notopoulos.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu