Wybierz właściwe! Podaruj dzieciom przyszłość

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce rozpoczyna kampanię „Powrót do szkoły”, która potrwa do końca września 2012.

Wszystkim dzieciom należy się równy dostęp do nauki, dlatego Stowarzyszenie zbiera fundusze na szkolne wyprawki i zajęcia pozalekcyjne dla opuszczonych i osieroconych dzieci.

Przygotowanie dzieci i młodzieży do szkoły to ogromne koszty. Wg raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, w ubiegłym roku rodzice wydali średnio 1031 zł na przygotowanie dziecka do szkoły. Najdroższe są podręczniki, których ceny wciąż rosną. Ale potrzebne są też zeszyty, tornistry i różne przybory szkolne.

W każdej rodzinie SOS jest 5-8 dzieci, które trzeba przygotować do szkoły. Wsparcia  potrzebują również maluchy uczęszczające do świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie. Te dzieci pochodzą z ubogich, wielodzietnych rodzin i należą do grupy szczególnie zagrożonej wykluczeniem społecznym. Niestety większość z nich ma poważne zaległości edukacyjne i problemy z nauką.

W stworzeniu materiałów reklamowych z pomocą Stowarzyszeniu przyszła agencja Team One, odpowiedzialna za kreację pod hasłem „Wybierz właściwe”. „Korzystając z konwencji ankiety, chcieliśmy stworzyć bardzo interaktywny przekaz, który zmobilizuje potencjalnych darczyńców do dokonania wyboru i do przekazania określonej kwoty na szkolne wyprawki dla potrzebujących dzieci. Ten właściwy wybór to tak naprawdę podarowanie lepszej przyszłości podopiecznym Stowarzyszenia” – mówi Jagoda Rutowicz  z Team One.

Akcję wspierają piosenkarka Natalia Kukulska i aktor Maciej Musiał „To byłaby wielka niesprawiedliwość losu, gdyby osierocone i ubogie dzieci zmarnowały swoje życiowe szanse przez brak podręczników. Dlatego zdecydowałam się wesprzeć akcję SOS Wiosek Dziecięcych i gorąco zachęcam wszystkich do przekazania choćby 30 zł na szkolne wyprawki dla potrzebujących dzieci” – mówi Natalia Kukulska. „Te dzieci nie miały szczęścia, ale nie możemy powiedzieć, że to ich problem. Ja również nie zgadzam się na taką niesprawiedliwość losu. Zdecydowałem się wspierać akcję SOS Wiosek Dziecięcych, bo wielu moich rówieśników potrzebuje pomocy i jestem przekonany, że znajdą się ludzie dobrego serca, którzy im  pomogą”. – powiedział Maciej Musiał.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu