Oleksiy Syutkin i Maria Cześnik zwycięzcami Beko Ełk Triathlon 2012

Pierwsza edycja rozgrywanego na dystansie olimpijskim Beko Ełk Triathlon za nami. Zwyciężył reprezentant Ukrainy, Oleksiy Syutkin w czasie 1:53:56. Wśród kobiet triumfowała polska olimpijka, Maria Cześnik, uzyskując czas 2:05:48.

Czołowe miejsca przypadły reprezentantom Ukrainy i Węgier. Dopiero dziesiąty wbiegł na metę najlepszy z Polaków, Krzysztof Augustyniak, tracąc do zwycięzcy ponad 11 minut.

Łącznie w rywalizacji na dystansie 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu udział wzięło 229 zawodników. Wśród nich znaleźli się m.in.: Tomasz Karolak, Magdalena Boczarska, Iwona Guzowska i Maciej Dowbor. Ten ostatni może pochwalić się bardzo dobrym wynikiem. Z czasem 2:28:22 zajął wysokie 28. miejsce.

– Beko Ełk Triathlon 2012 to kolejny krok w rozwoju polskiego triathlonu. Potrzebowaliśmy dobrze zorganizowanej imprezy na wymagającym, ale stosunkowo przystępnym dla amatorów dystansie olimpijskim. Sądzę, że taki triathlon w pięknym, słonecznym Ełku to doskonała promocja tej wspaniałej dyscypliny – mówi organizator, Michał Drelich z agencji Sport Evolution.

W Beko Ełk Triathlon rywalizowały także sztafety złożone z trzech zawodników, z których każdy pokonywał jeden etap trasy. Na podium znalazły się dwie drużyny ukraińskie, które rozdzielił team Kmicic Częstochowa. Tuż za podium znaleźli się „gospodarze” – sztafety „Team Ełk Giżycko” oraz „MOSiR Ełk”. Wystartowało w sumie 40 sztafet.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu