Przejdź do treści

Handlowa część dworca w Katowicach w całości wynajęta

Wszystkie lokale handlowo-usługowe znajdujące się w hali katowickiego dworca kolejowego, zintegrowanego z Galerią Katowicką, zostały już wynajęte. NEINVER Polska – odpowiadający za komercjalizację dworca – podpisał umowy na wynajem ostatnich wolnych lokali.

Do grona przyszłych najemców powstającego w centrum Katowic dworca kolejowego dołączyły Natura Drogerie, Le Crobag, Cukiernia Sowa, Auntie Anne’s i Cinnabon oraz firma 2theloo, która zapewni podróżnym czyste, nowoczesne i ekologiczne toalety.

„W handlowej części dworca zamknęliśmy już listę najemców. Część z nich już rozpoczęła prace wykończeniowe w swoich lokalach. Weszliśmy również w zaawansowaną fazę komercjalizacji Galerii Katowickiej. Inwestycja budzi wielkie zainteresowanie zarówno wśród sieci handlowych, jak i lokalnych przedsiębiorców ze Śląska” – podsumowuje Agata Brzezińska, Country Manager NEINVER Polska.

Większość najemców, którzy będą prowadzili lokale w hali dworca zaoferuje klientom szybkie posiłki, zakupy i usługi. Wśród najemców znaleźli się m.in. restauracje McDonald’s i Subway, kawiarnie Starbucks i Empik Cafe, a także kioski z prasą, piekarnie, cukiernie, apteka, kantor, biuro podróży i księgarnia Matras.

Podróżni przebywający na katowickim dworcu będą mogli skorzystać z nowoczesnych toalet, podobnych do działających na warszawskim dworcu Centralnym, prowadzonych i serwisowanych przez firmę 2theloo. Urządzenia wykorzystywane w toaletach 2theloo są bezdotykowe. W czystych, przestronnych i eleganckich wnętrzach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych będzie także kącik rodzinny z wygodnym miejscem do przewijania niemowląt. (Więcej informacji o standardzie przyszłych toalet na katowickim dworcu można znaleźć na witrynie www.2theloo.com).

Punkty handlowe i usługowe zlokalizowane w zrekonstruowanej hali dworca będą obsługiwały setki tysięcy klientów i podróżnych rocznie.