Bezpłatny Internet od Ruckus w Warszawie – tym razem na Dworcu Zachodnim

Firma Ruckus Wireless poinformowała o wdrożeniu sieci bezprzewodowego Internetu na Dworcu Zachodnim w Warszawie. Działająca bez żadnych ograniczeń sieć, dostępna jest dla wszystkich podróżnych bez żadnych opłat. Za realizację projektu odpowiedzialna była firma NextiraOne, a zleceniodawcą był PKS Polonus zarządzający dworcem.

W ramach projektu zainstalowano 13 access pointów Ruckus Wireless. Realizacja obejmuje zarówno teren dworca autobusowego, poczekalnię, jak równie znajdujący się na terenie dworca Hostel Zachodni. Sieć została wykonana nie tylko z myślą o podróżnych, którzy oczekują na autobus, czy gościach hostelu, lecz ma także wesprzeć potrzeby wewnętrzne PKS Polonus. – Jestem bardzo zadowolony z faktu, że darmowy bezprzewodowy Internet jest coraz bardziej powszechny w Warszawie. Projekt na Dworcu Zachodnim to kolejne potwierdzenie rosnącego zapotrzebowania na nowe technologie – mówi Michał Jarski, Dyrektor Regionalny Ruckus Wireless na Europe Wschodnią.

Co istotne, nie ma żadnych limitów w dostępie do Internetu. Użytkownicy, po połączeniu się z siecią, mogą korzystać z niej tak długo, jak chcą. Nie ma także ograniczeń wielkości przesłanych danych. Przepustowość łączy wynosi 2 Mb/s, co powala na bezproblemowe korzystanie z zasobów Internetu. Mimo początkowej fazy, odnotowuje się coraz większe zainteresowanie projektem. Do tej pory „rekordem” jest 320 użytkowników (RU), którzy skorzystali z systemu jednego dnia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu