Przejdź do treści

Tablet – najmodniejszy gadżet sezonu w najlepszej cenie. Uprzyjemni powrót do szkoły i urozmaici zajęcia na uczelni

Koniec wakacji to jeden z najmniej lubianych przez dzieci momentów w roku. Powrót do szkolnych obowiązków pomogą umilić nowoczesne urządzenia multimedialne – tablety. Służą do nauki i do rozrywki, a dzięki personalizacji można je dostosować do indywidualnych potrzeb, instalując programy i aplikacje, które nas interesują. W przyjemny sposób urozmaicają również zajęcia na uczelni, mają niewielkie rozmiary i można ich używać bez kabla. Niektóre modele posiadają nawet fabrycznie zainstalowane lektury szkolne. W NEONET, jednej z największych ogólnopolskich sieci sklepów ze sprzętem AGD, RTV i IT, do wyboru jest blisko 90 modeli tabletów. Manta MID08, czyli 7 calowy tablet z ekranem pojemnościowym i najnowszym systemem operacyjnym Android 4.0, w NEONET dostępny jest w najniższej na rynku cenie – 239 zł.

Tablety to hit sprzedażowy ostatnich miesięcy. Dzięki swoim licznym funkcjom – od możliwości robienia notatek, przez czytanie książek, po opcje nagrywania filmów, dźwięku czy robienia zdjęć, stają się czymś więcej niż gadżetem – mogą pełnić funkcję multifunkcjonalnej pomocy naukowej.

W salonach NEONET prezentujemy bardzo szeroką ofertę tabletów. Przygotowaliśmy specjalne stoiska z otwartą ekspozycją najpopularniejszych modeli – Klienci będą mogli wypróbować na miejscu jak działają sprzęty, porozmawiać z doradcami NEONET i wybrać najodpowiedniejszy dla siebie model. Pełna oferta czyli blisko 90 modeli jest dostępna na stronie www.neonet.pl z możliwością darmowej dostawy w 48 godzin do wybranego salonu NEONET – mówi Michał Poroszewski z NEONET.

Koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego czy akademickiego to czas powrotu do nauki. Długie godziny spędzone na zajęciach nie muszą być jednak nudne – dzięki tabletowi można w łatwy i multimedialny sposób przyswoić wiedzę.

Jeśli chcemy sprawić prezent dziecku lub studentowi i zachęcić ich do nauki po wakacjach, wybierzmy tablet. Dziś, gdy technologie towarzyszą nam wszędzie, warto od początku dać najmłodszym szansę nauczenia się jak wykorzystywać je w nauce i w pracy – mówi Michał Poroszewski.

W tablecie można zainstalować mobilne wersje programów tekstowych i graficznych, których na co dzień używamy w swoich komputerach. Dlatego stanowią dla nich doskonałą alternatywę, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ich niewielkie rozmiary: do wyboru mamy tablety 7- i 10-calowe.

Tablet przyda się np. do notowania na zajęciach – można na nim pisać nie tylko z użyciem klawiatury, ale także za pomocą palca czy rysika, co będzie równie szybkie jak pisanie ręczne. Studenci na pewno docenią fakt, że zamiast w wielu różnych segregatorach czy zeszytach, wszystkie notatki znajdą się w jednym miejscu. Dodatkowo, bez konieczności kserowania i przepisywania można będzie łatwo wymienić się zapiskami nimi z innymi. Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy dużo piszą: jeżeli kupujemy tablet głównie z myślą o częstym korzystaniu z programów tekstowych i planujemy używać go także do pracy w domu, można dokupić do niego zewnętrzną klawiaturę. Praca z tekstem będzie wtedy wygodniejsza, a tablet z powodzeniem zastąpi laptopa.

Zainstalowane programy dźwiękowe i graficzne sprawiają, że równie łatwo można na tablecie nagrać dźwięk, np. wykład, którego nie chce się nam notować, lub sfotografować wykres na tablicy. W takich sytuacjach istotne jest to, że tablet nie wymaga użycia kabla. Dzięki wewnętrznemu zasilaniu na baterię, urządzenie jest mobilne i nie będzie sprawiać kłopotu podczas lekcji czy wykładu. Zainstalowane w tablecie kalkulatory i inne przeliczniki sprawdzą się zwłaszcza na zajęciach z przedmiotów ścisłych.

Studenta z pewnością zainteresuje również możliwość podłączenia tabletu do projektora lub rzutnika oraz wyświetlenia prezentacji multimedialnej, np. podczas zajęć na uczelni. Wbudowany port USB to kolejna zaleta tabletu, ponieważ dzięki niemu podłączymy do urządzenia np. przenośną pamięć, kamerę, skaner, czy wspomnianą wyżej klawiaturę. Nie zapominajmy też o internecie. Obecny w tabletach modem 3G zapewnia podłączenie do sieci nawet tam, gdzie nie ma Wi-Fi. W modelach pozbawionych modemu 3G bez problemu podłączymy zewnętrzny modem za pomocą złącza USB.

Lekcje języka polskiego najczęściej kojarzą się uczniom ze żmudnym czytaniem lektur szkolnych. Ale kto powiedział, że musi być to nudne zajęcie? Tablet to świetne narzędzie dla najmłodszych, ponieważ łączy funkcje naukowe z rozrywkowymi. Najnowsze urządzenia zachęcą do czytania nawet tych, którzy z książkami nie są za pan brat.

W  jednym z modeli, Lark FreeMe 70.2, dostajemy fabrycznie zainstalowane 1300 lektur szkolnych – mówi Michał Poroszewski z NEONET.

Na najbliższe tygodnie, okres przygotowań do roku szkolnego, NEONET zaplanował wyjątkowe promocje cenowe. Aktualnie w promocji znajduje się model Manta MID08, czyli 7 calowy tablet z ekranem pojemnościowym i najnowszym systemem operacyjnym Android 4.0, w najniższej na rynku cenie – 239 zł. Bardzo popularny w czasie Pierwszych Komunii i Dnia Dziecka 10 calowy tablet GoClever A103, w NEONET kupimy za jedyne 499 zł. Osoby, które nie znalazły w salonie wybranego przez siebie modelu, mają do dyspozycji pełną ofertę na stronie www.neonet.pl. Dzięki wykorzystaniu Internetu Klient będzie miał wybór spośród blisko 90 modeli w ciągu maksymalnie 48 godzin od złożenia zamówienia. Dostawa zamówionego tabletu do sklepu jest darmowa.

Najpopularniejsze tablety z oferty NEONET

  • Manta MID 08 za około 239 zł
  • GoClever A971 za około 649 zł
  • A103 za około 499 zł