Krzysztof Moska nowym akcjonariuszem Leśnego Runa

W akcjonariacie notowanej na NewConnect spółki Leśne Runo S.A., operatora sieci barów restauracyjnych z tradycyjną polską kuchnią, ujawnił się nowy znaczący inwestor. Zgodnie z opublikowanym raportem bieżącym posiada obecnie 312 750 akcji stanowiących 8,69% kapitału zakładowego.

Obecnie w ramach sieci Leśne Runo działa osiemnaście restauracji, pięć z nich to lokale franczyzowe. Spółka w ostatnich miesiącach znacznie przyspieszyła tempo swojego rozwoju. W czerwcu otwarto trzy nowe restauracje przy popularnych drogach krajowych, a jedna z najczęściej odwiedzanych została znacznie rozbudowana. Zgodnie ze strategią spółki wszystkie lokale Leśnego Runa serwują tradycyjne dania kuchni polskiej i znajdują się w sąsiedztwie stacji paliwowych znanych koncernów.

W ciągu ostatniego roku w spółce przeprowadzone zostały duże zmiany organizacyjne. Zamknięte zostały nierentowne restauracje, a nowe lokalizacje selekcjonowane są tak by rozwój sieci odpowiadał zmieniającej się w Polce siatce dróg i autostrad. W grudniu zeszłego roku spółka zakończyła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 500 tys zł. W kwietniu 2012 r. spółka Leśne Runo S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu