Przejdź do treści

CD Projekt RED podsumowuje obecność na gamescom

Twórcy Wiedźmina 2 – najbardziej utytułowanej gry European Games Awards 2012 – zapraszają moderów do programu testów edytora REDkit.

CD Projekt RED, twórcy Wiedźmina 2, rozpoczęli tegoroczne targi gamescom deklasując rywali podczas dorocznej ceremonii rozdania nagród European Games Awards – największego konkursu gier wideo w Europie. Wiedźmin 2 nominowany w 9 z 22 kategorii finalnie zdobył aż 6 nagród. Polska gra otrzymała nagrody w tak prestiżowych kategoriach jak: Najlepsza Europejska Gra, Najlepszy Europejski Projekt Gry, Najlepszy Świat w Grze Europejskiej, Najlepsza Europejski Projekt Postaci, Najlepsza Europejska Wizja Artystyczna, Najlepsza Europejska Edycja Specjalna.

„Proza Andrzeja Sapkowskiego, na podstawie której powstawał Wiedźmin posiada wiele odniesień do kultury średniowiecznej oraz historii Starego Kontynentu. To właśnie kontekst kulturowy jest jednym z elementów, który nadaje naszym grom wyjątkową głębię. Cieszę się, że doceniło to tak wielu europejskich graczy. Wiele radości dostarcza nam wsparcie fanów i to, że dzięki nim zdobyliśmy aż tyle nagród. Jeszcze raz chciałbym wszystkim podziękować” – powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

Prezentowany przez polskie studio w kolejnych dniach targów REDkit, czyli zestaw narzędzi do samodzielnego modyfikowania nagrodzonego tytułu, został świetnie przyjęty przez przedstawicieli branżowych mediów.

„Mamy własną wizję gier RPG. Produkcje należące do tego gatunku powinny opowiadać wciągające historie, w których stawiane graczom wybory mają wpływ na ich dalszy rozwój. Stworzony przez nas edytor REDkit to idealne narzędzie za pomocą którego moderzy będą mogli stworzyć dojrzałe, nieliniowe i wciągające historie, osadzone w przepięknym świecie zamieszkałym przez wiarygodne postacie” – mówi Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

REDkit został po raz pierwszy przedstawiony dziennikarzom z całego świata w zamkniętej części targów. Za pomocą przyjaznego użytkownikom interfejsu prezentowany przez CD Projekt RED edytor pozwala na dowolne budowanie i kształtowanie świata gry, w tym modelowanie jego środowiska i tworzenie własnych historii osadzonych w świecie Geralta z Rivii. Udostępnia on także moderom gotowe zasoby takie jak między innymi tekstury, rośliny, przedmioty, bazę postaci i animacje. Fani zainteresowani wczesnym dostępem do narzędzi przygotowanych przez CD Projekt RED, mogą rejestrować swoje zgłoszenia na stronie: thewitcher.com/redkit/

Termin składania zgłoszeń upływa 30 września 2012 r.

Dużym zainteresowaniem uczestników targów gamescom cieszyło się również dedykowane stanowisko rekrutacyjne CD Projekt RED. Polskie studio tworzące obecnie dwa projekty RPG klasy AAA zachęcało wszystkich utalentowanych i doświadczonych ludzi do podjęcia pracy w naszym kraju. Na specjalnie zorganizowanych w tym celu otwartych prezentacjach twórcy gier z CD Projekt RED przedstawiali międzynarodowemu audytorium zalety mieszkania i pracy w Warszawie.