Wiedźmin 2 zdominował European Games Awards

Polskie studio wygrało we wszystkich najważniejszych kategoriach największego europejskiego konkursu branży gier poprzedzającego targi gamescom w Kolonii. Wiedźmin 2 pokonał w rywalizacji takie tytuły jak Batman: Arkham City czy Battlefield 3 zdobywając największą pulę nagród EGA.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona sześciokrotnie stanął na najwyższym podium w prestiżowych kategoriach m.in. takich jak „Najlepsza Europejska Gra” i „ Najlepsze Europejskie Kierownictwo Artystyczne”.

“Bardzo chciałbym podziękować naszym fanom. To wspaniała rzecz, gdy wiesz, że ciężka praca zespołu zapewnia rozrywkę dużej liczbie osób i że nasza wizja gier RPG trafia do wielu ludzi. Jeszcze raz – dziękuje Wam wszystkim” – powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED odbierając statuetkę.

European Games Awards – to najważniejsze w Europie nagrody przyznawana przez konsumentów dla najlepszych gier komputerowych, ich twórców, wydawców i platform. Nagroda obecnie przyznawana jest w 24 kategoriach. Pierwsza uroczystość rozdania statuetek EGA miała miejsce w 2010 roku. W tegorocznym głosowaniu internetowym wzięło udział ponad 230 tys. osób.

Pełna lista nagród Wiedźmina 2 podczas tegorocznego EGA:

  • Najlepsza Europejska Gra
  • Najlepszy Europejski Projekt Gry
  • Najlepszy Świat w Grze Europejskiej
  • Najlepsza Europejska Konstrukcja Postaci
  • Najlepsze Europejskie Kierownictwo Artystyczne
  • Najlepsza Europejska Edycja Specjalna

Gry oparte o świat Wiedźmina już dziś są światowym hitem. W ciągu niespełna 5 lat od debiutu serii, obie części Wiedźmina stworzone przez polskie studio sprzedały się na całym świecie w ponad 4 mln egzemplarzy. To rekord polskiej branży gier wideo. CD Projekt RED cały czas pracuje intensywnie nad dalszym zwiększeniem sprzedaży. Wiedźmin 2, dostępny na komputery PC i konsolę Xbox 360, jesienią zadebiutuje także na komputerach Apple.

Wchodzące w skład Grupy studio deweloperskie ogłosiło również, że wspólnie z legendą gier RPG, Mikiem Pondsmithem, tworzy najwyższej klasy, multiplatformową grę wideo opartą o świat Cyberpunk.

Studio CD Projekt RED bierze udział w tegorocznych targach Gamescom by zaprezentować REDkit – narzędzie do tworzenie skomplikowanych i nieliniowych przygód w świecie Wiedźmina 2. Więcej informacji na temat edytora będzie dostępne w niedługim czasie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu