Przejdź do treści

Mennica Wrocławska zwiększa sieć sprzedaży

Oddziały jednego z największych w Polsce dystrybutorów złota inwestycyjnego i metali szlachetnych od niedawna można także spotkać na ulicach Katowic i Gdańska. Dzięki otwarciu nowych oddziałów Mennica Wrocławska ma już 9 placówek własnych.

Sytuacja na polskim rynku finansowym wywołana kłopotami i upadkiem pośrednika oferującego lokaty w złoto, Amber Gold, nie będzie miała wpływu na plany Mennicy Wrocławskiej. Dystrybutor sztabek i monet inwestycyjnych rozbudowuje sieć sprzedaży, wprowadzając możliwość inwestycji w fizyczne złoto do kolejnych miast – Katowic i Gdańska.

„Od początku naszej działalności chcemy uświadamiać klientom, że jedynie inwestycja w fizyczne złoto, czyli w postaci sztabki czy monety bulionowej, może stanowić zabezpieczenie kapitału. Przestrzegamy również przed gwarantowanymi zyskami z tego typu inwestycji, gdyż nie ma sposóbu na zarabianie na obrocie surowcami takimi jak metale szlachetne, w momencie gdy ich ceny na światowych rynkach spadają” – mówi Piotr Wojda, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej.

Eksperci Mennicy Wrocławskiej oszacowali, że w ciągu ostatnich 2 lat popyt na złoto inwestycyjne w Polsce wzrósł dwukrotnie, a w ten sposób swoje oszczędności pomnażało nawet 40 tys. osób.

– „Na razie trudno powiedzieć jaki wpływ na sprzedaż złota w Polsce będzie miał upadek Amber Gold. Ogromne zainteresowanie produktami tej firmy świadczy jednak o dużej popularności lokowania oszczędności w kruszce” – dodaje wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Piotr Wojda.

Jak wyliczają analitycy Mennicy Wrocławskiej, osoby, które 3 lata temu zainwestowały w ten surowiec zarobiły 100 proc.