Przejdź do treści

Powakacyjna regeneracja skóry dziecka z Mustela Bébé

Masa ciała dziecka w stosunku do powierzchni jego skóry jest proporcjonalnie 3 razy większa niż u dorosłego, ale za to 3 – 5 krotnie cieńsza. Oznacza to, że w niektórych miejscach nie ma nawet grubości połowy milimetra – a to mniej niż płatek róży!

Z tego względu szkodliwe działanie czynników zewnętrznych naraża maluszka na podrażnienia. Szczególnie latem, kiedy poddajemy skórę zwiększonemu działaniu promieni słonecznych, powinniśmy pamiętać aby po powrocie intensywnie ją zregenerować. Dzięki specjalistycznym kosmetykom z serii Mustela® Bébé, dostosowanym do wymagających potrzeb dziecięcej skóry, możemy zapewnić naszemu maluszkowi nawilżenie i ochronę.

Dzieci nie posiadają jednakowego rodzaju skóry, dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiednich produktów do jej pielęgnacji. Zarówno skóra normalna, jak i sucha, jest niezwykle wrażliwa, stąd codzienne nawilżanie jest absolutnie niezbędne. Kompleksową ochronę delikatnego ciała maluszka umożliwią profesjonalne kosmetyki Mustela® Bébé z formułą Hydra Bébé® do skóry normalnej i naturalnie wrażliwej oraz z formułą Cold Cream do skóry suchej.

Produkty Mustela® Bébé, dzięki specjalnej formule Hydra Bébé® zawierającej naturalne składniki aktywne, gwarantują bezpieczeństwo stosowania od pierwszych dni życia. Opatentowany komponent pochodzenia roślinnego, ekstrakt z awokado, wspomaga rozwój naskórka. Połączenie olejku jojoba oraz olejku ze słodkich migdałów zapewnia natychmiastowe i trwałe nawilżenie. Masło Shea oraz witaminy E i F skutecznie odżywiają skórę, dostarczając niezbędnych lipidów.

Do pielęgnacji skóry suchej i szorstkiej, potrzebne są preparaty o intensywniejszym działaniu. Linia Mustela® Bébé z odżywczo – ochronną formułą Cold Cream zapewnia podwójną ochronę: na powierzchni skóry oraz od wewnątrz. Kompleks Cold Cream, składający się z wosku pszczelego, wazeliny i gliceryny, w połączeniu z ceramidami i olejami roślinnymi, zapewnia głębokie odżywienie i nawilżenie. Dodatkowo wspomaga odbudowę warstwy ochronnej, poprzez odnowienie naturalnej warstwy hydrolipidowej oraz wzmocnienie bariery naskórkowej.

Codzienne, zrównoważone nawilżanie skóry maluszków to gwarancja bezpieczeństwa po szczęśliwie spędzonych chwilach na świeżym powietrzu!

Lubię to! http://www.facebook.com/MustelaPolska