Przejdź do treści

Monster Crash. Powstrzymaj grasujące potwory

Do portfolio rodzimej firmy deweloperskiej, JOJO Mobile, dołączyła nowa aplikacja mobilna dostępna już na Windows Phone Marketplace. Monster Crash to gra logiczna z elementami fizyki. Wymaga zręczności i koncentracji oraz przemyślanej strategii.

Wykorzystując unikalny mechanizm rozgrywki angażuje graczy na długi czas. Gra toczy się na 48 planszach przypominających architektoniczny projekt.

Architekt nie może spokojnie pracować, bo na jego projekcie grasuje grupa niesfornych potworów. Powstrzymać inwazję rysunkowych stworów mogą tylko precyzyjne strzały oddane z pary naostrzonych ołówków. Małym złośnikom nie straszna grawitacja i lewitując w powietrzu przemieszczają się po rysunku architekta. Zadanie gracza polega na zestrzeleniu potworów, gdy znajdą się w zasięgu dwóch linii kreślonych przez ołówki. Stwory posiadają nadprzyrodzone moce i znając ich właściwości należy odpowiednio zaplanować strategię gry. Niektóre są wyjątkowo złośliwe, zwłaszcza rogaty Hector – czerwony potwór, po zestrzeleniu którego gracz musi od nowa ropocząć rozgrywkę. Bywają też postacie o przydatnych właściwościach. Octopus to głowonóg o nieobecnym spojrzeniu żywiący się wiórkami z gumki kreślarskiej. Namierzony i zestrzelony przez ołówki powoduje przyciąganie do siebie obiektów, które znajdują się w jego najbliższym otoczeniu. Przydatnym potworem jest także Piggie Loo – różowy dziwoląg sprawia, że inne stwory będące w polu rażenia zaczynają wybuchać razem z nim.

Gracz otrzymuje wskazówki, na co powinien zwrócić uwagę przed nową rozgrywką – podpowiedzi są losowe. Mechanizm aplikacji znajdziemy po naciśnięciu przycisku w menu głównym „Jak grać?”. Na każdą rozgrywkę przeznaczona jest limitowana ilość czasu i strzałów. Sterowanie ołówkami odbywa się w dwóch kierunkach – poziomym (sterowanie palcem) i pionowym (akcelerometr). Po naciśnięciu przycisku „Fire” zostaje oddany strzał w kierunku rozbieganej bandy potworów. Przejście kolejnych poziomów nagradzane jest odznakami. Gracz może udostępniać statystyki z gry na Facebooku. Fraza znana z refrenu „Call Me Maybe” Carly Rae Jepsen doczekała się swojej mobilnej przeróbki, która publikuje się wraz z wynikiem rozgrywki i zachęca innych użytkowników do zmierzenia się z osiągnięciami znajomego.

Gra Monster Crash dostępna jest w dwóch wersjach językowych na Windows Phone Marketplace: http://www.windowsphone.com/s?appid=4597cded-7b4b-45f8-ad2a-b2f5e6d8378b