Przejdź do treści

Grupa 5 Architekci odmienią elewację Klifu w Warszawie

Na zlecenie właściciela Klifu Warszawa, pracownia Grupa 5 Architekci przygotowała projekt modernizacji elewacji warszawskiego centrum.

Za projekt nowej elewacji Klifu Warszawa odpowiada Grupa 5 Architekci. Do jej wykonania zostaną zastosowane, po raz pierwszy w Polsce, płyty Corian ®, wykonane z żywicy akrylowej i minerałów naturalnych. Niektóre panele będą wykonane ze szkła i podświetlone. Płyty Corian ® są nietoksyczne, przyjazne środowisku naturalnemu (posiadają Certyfikat GREEN GUARD), odporne na działanie promieni UV oraz odnawialne i łatwe w naprawie – po instalacji gotowy element można okresowo szlifować i polerować, co sprawia, że nawet po latach intensywnego użytkowania nadal zachwycają świeżym wyglądem.

Prace nad przebudową elewacji Klifu Warszawa powinny zostać zakończone do końca września 2012 roku. Modernizajca fasady centrum to pierwszy etap remontu – w następnej kolejności zostanie odświeżone wnętrze centrum.

Centrum Handlowe Klif Warszawa mieści się przy ul. Okopowej 58/72. Galeria została wybudowana w 1999 roku i była jednym z pierwszych centrów handlowych w Warszawie. Powierzchnia najmu (GLA) jest równa 18 tysięcy metrów kwadratowych. Dla klientów dostępny jest parking na 850 samochodów. W Centrum Handlowym Klif Warszawa znajduje się 107 najemców. Właścicielem obiektu jest firma Paige Investments sp. z o.o. należąca do PBW Real Estate Fund N.V. Firmą zarządzającą galerią jest BNP Paribas Real Estate Advisory oraz Property Management Poland sp. z o.o. Za komercjalizację centrum handlowego odpowiada Jones Lang LaSalle.