Przejdź do treści

Warszawskie autobusy przypominają, by sprawdzać promile

Rozpoczęła się kolejna odsłona kampanii promującej bezpieczeństwo na polskich drogach. Na 15 warszawskich autobusach pojawiły się informacje o dwóch programach odpowiedzialnościowych – „Sprawdź promile” oraz „Prowadzę. Jestem trzeźwy”.

Akcja jest efektem współpracy Kompanii Piwowarskiej oraz Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej i Business Consulting.

Kampania z wykorzystaniem nośników komunikacji miejskiej rozpoczęła się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. W tym czasie na tyłach 15 autobusów firmy Mobilis, obsługujących najbardziej uczęszczane warszawskie linie, zostaną umieszczone reklamy promujące programy odpowiedzialnościowe „Sprawdź promile” oraz „Prowadzę. Jestem trzeźwy”. Dodatkowo w pojazdach zostanie wyeksponowanych 150 plakatów informujących o programach. Pasażerowie podróżujący wybranymi autobusami będą mieli okazję zapoznać się z głównymi hasłami wspomnianych akcji społeczno-edukacyjnych. Na plakatach zostaną także zamieszczone QR kody kierujące na stronę programu „Prowadzę. Jestem trzeźwy” oraz umożliwiające pobranie bezpłatnej aplikacji „Sprawdź promile”, która działa jak alkomat w telefonie.

Edukacja w autobusach i taksówkach

Działania w warszawskiej komunikacji miejskiej to kolejny etap współpracy Kompanii Piwowarskiej z księdzem Piotrem Brząkalikiem, Duszpasterzem Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej i Business Consulting. Wcześniej w ramach wspólnych działań taksówkarze z 10 polskich miast otrzymali breloczki do kluczy z logiem obu programów oraz „odpowiedzialne” miętówki z hasłem „Świeży oddech może mylić. Sprawdź promile” i QR kodem umożliwiającym pobranie aplikacji.

Wykorzystując pojazdy komunikacji miejskiej do promocji naszych działań, chcemy dotrzeć do jak największej liczby uczestników ruchu drogowego. Wierzymy, że akcja zwróci uwagę zarówno kierowców, jak i pasażerów oraz pozwoli zwiększyć świadomość warszawiaków w zakresie bezpieczeństwa na drodze – mówi Krzysztof Gmyrek, współorganizator akcji „Prowadzę. Jestem trzeźwy”.

Kompania Piwowarska już od trzech lat prowadzi swój sztandarowy program odpowiedzialnościowy „Sprawdź promile”. W tym czasie projekt wsparło wielu partnerów, dla których bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem.

Programy „Sprawdź promile” i „Prowadzę. Jestem trzeźwy” łączy wspólny cel – promowanie odpowiedzialnego zachowania na drodze, które polega m.in. na nieprowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu. W razie wątpliwości aplikacja mobilna „Sprawdź promile” pomaga kierowcom podjąć odpowiedzialną decyzję, określając ilość promili we krwi oraz wskazując czas, po jakim można bezpiecznie usiąść za kierownicą – podkreśla Katarzyna Radecka, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej.

50 000 Polaków sprawdziło promile

W ramach programu „Sprawdź promile” Kompania Piwowarska przygotowała bezpłatną aplikację mobilną, która po wprowadzeniu danych użytkownika (płeć, wiek, waga, ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia konsumpcji) poda ilość promili w organizmie i wyliczy orientacyjny czas, po którym bezpiecznie można usiąść za kierownicą samochodu, oraz pozwoli szybko i sprawnie zamówić taksówkę. Aplikacja jest dostępna na różne modele telefonów, w tym iPhone’y, Androidy i telefony obsługujące aplikację java. Można ją pobrać na swój telefon poprzez odczytanie QR kodu na stronie www.abcalkoholu.pl lub z AppStore (dotyczy iPhone’ów) oraz z Google Play (dotyczy Androidów). Z aplikacji można także skorzystać za pośrednictwem Facebooka, pod adresem http://apps.facebook.com/sprawdzpromile. Dotychczas już ponad 50 000 Polaków sprawdziło ilość promili w organizmie.

Więcej informacji o programie Sprawdź Promile na stronie www.abcalkoholu.pl