Poznaj Atom na Jarmarku Dominikańskim

W najbliższy weekend na Targu Węglowym w Gdańsku stanie elektrownia jądrowa. Dokładnie to jej interaktywna makieta. W ramach corocznych obchodów Jarmarku Dominikańskiego na zwiedzających czekać będzie specjalne stoisko kampanii Poznaj Atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią, gdzie pod bacznym okiem polskich naukowców będzie można zgłębić tajniki produkcji energii jądrowej.

Stoisko dostępne będzie dla zwiedzających w każdym wieku od soboty, 11 sierpnia od godz. 10.00 do godz. 20.00 w niedzielę.

Na stoisku Poznaj atom młodzi i ci trochę starsi będą mogli wziąć udział w fascynujących eksperymentach z dziedziny fizyki i chemii, które będą przeprowadzać naukowcy z Experimentarium Uniwersytetu Szczecińskiego. Odwiedzający Jarmark Dominikański będą tu mogli zapoznać się z ciekawostkami na temat działania elektrowni jądrowych i najnowszych technologii produkcji energii jądrowej.

Celem stoiska jest edukacja poprzez zabawę i przybliżanie Polakom uznawanych za trudne zagadnień z dziedziny atomistyki. – Chcemy pokazać, że fizyka i chemia to nie tylko nauka, ale również dobra zabawa, a reakcje jądrowe są powszechne w przyrodzie – stwierdza Piotr Żbikowski z Ministerstwa Gospodarki, organizatora kampanii informacyjno-edukacyjnej „Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią.” Jednym z głównych założeń kampanii jest przekazywanie Polakom rzetelnych informacji na temat energetyki jądrowej.

Wszystkie doświadczenia będą prowadzone przez młodych naukowców, pasjonatów nauk ścisłych z Uniwersytetu Szczecińskiego. Przykłady ich wyjątkowych doświadczeń można znaleźć pod tym linkiem (http://www.youtube.com/watch?v=z3Y3OuhGsfU).

Jarmark Dominikański jest drugą po Volvo Gdynia Sailing Days 2012 imprezą plenerową, na której mieszkańcy Pomorza mają okazję do odwiedzin stoiska Poznaj Atom. Relacje ze wszystkich tych oraz kolejnych wydarzeń można zobaczyć na stronie kampanii www.poznajatom.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu