ROCA wspiera kreatywny rozwój studentów architektury Politechniki Śląskiej

Firma ROCA, we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej, po raz kolejny wsparła młodych, utalentowanych adeptów sztuki. Celem wspólnej inicjatywy było stworzenie konkursu, który pozwolił studentom zrealizować ich artystyczne wizje we współpracy z przedstawicielami przemysłu.

ROCA i Politechnika Śląska od wielu lat nie tylko wspierają działania związane z projektowaniem wnętrz, ale również dają młodym designerom okazję na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy oraz zwiększenie szans na rynku pracy.

W tym roku obie instytucje po raz kolejny umożliwiły studentom zapoznanie się z wymaganiami producenta i zaprezentowania mu swoich wizji twórczych rozwiązań w przestrzeni łazienkowej. Uczestnicy konkursu stanęli przed zadaniem, które polegało na stworzeniu serii mebli łazienkowych dla marki ROCA, dedykowanych do umywalek Roca. Poza funkcjonalnością koncepcja miała dawać szansę na modułową aranżację zarówno mniejszej, jak i większej przestrzeni łazienkowej.

Efekty kooperacji producenta, uczelni oraz studentów zostały zaprezentowane 2 lipca br. podczas gali w siedzibie Roca Polska. W skład jury weszli: prof. Czesław Fijołek, dr Krzysztof Groń z Politechniki Śląskiej oraz Joanna Dec-Galuk, Marketing Manager, Klaudia Bączek, Brand Communication&PR Coordinator i Radomir Buksza, Product Manager z Roca Polska.

Nagrodę główną otrzymała Iwona Cal. Na zwycięzców II miejsca jury wybrało Katarzynę Rejowską i Magdalenę Łuczak. Ostatnie miejsce na podium przypadło Sandrze Malinowskiej oraz Kamili Dare. Przyznano także siedem wyróżnień.

W uzasadnieniu swojej decyzji przedstawiciele jury podkreślali, że młodzi designerzy zwrócili uwagę na użyteczność swoich projektów, uwzględnili wszystkie uwagi techniczne, które w trakcie pracy przekazał im producent. Projekty charakteryzowały się dużą różnorodnością wykorzystanych materiałów, form i pomysłów. Studenci wykazali się dbałością o szczegóły i kreatywnie połączyli w swoich dziełach estetykę z funkcjonalnością.

Jury konkursu doceniło niezwykłe zainteresowanie, pasję i entuzjazm uczestników.

W pracach widoczny był ogromny wysiłek i zaangażowanie. Współpraca wszystkich stron zaowocowała nowatorskimi rozwiązaniami i niepowtarzalnymi projektami a producent ponownie wykazał, że świeżość i innowacyjność w sferze designu jest kluczowym założeniem marki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu