Ruszył pierwszy w Polsce Obóz Herosów

Młodzi fani Percy’ego Jackson’a wyruszyli na pierwszy w Polsce Obóz Herosów, który do tej pory znali jedynie z opisów zawartych w książkach autorstwa Ricka Riordana. Herosi wyruszyli do miejscowości Kulka na Mazurach. Tam, ze względu na ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży, odbędą się w tym sezonie dwa turnusy Obozu.

Obozowiczom nie zabraknie atrakcji. Tak jak i bohaterowie ich ulubionych książek wezmą udział w bitwie o sztandar, będą uczyć się greki i szermierki, stworzą obozowe paciorki, stoczą walkę z żywiołami, a na zakończenie wezmą udział w Wielkich Dionizjach.

Liczba polskich fanów twórczości Ricka Riordana wciąż wzrasta. Po ogromnym sukcesie serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy miłośnicy współczesnej mitologii zaczęli gromadzić się na blogu rickriordan.pl, gdzie tworzą swoje własne opowiadania związane ze światem herosów. Także sam fanpage na facebooku poświęcony Riordanowi ma już blisko 1700 fanów.

Popularnością cieszą się także dwie pozostałe serie książek amerykańskiego autora – Olimpijscy Herosi oraz Kroniki Rodu Kane. W czerwcu trafiła do sprzedaży ostatnia część Kronik Rodu Kane – Cień węża, a pod koniec roku będzie można przeczytać trzecią część Olimpijskich Herosów – Znak Ateny.

Fascynacja twórczością Riordana osiąga coraz większą skalę. Czy przebije ona fenomen młodego czarodzieja z Hogwartu, a Obozy Herosów będą odbywały się rok rocznie?

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu