RUCH S.A. przejmuje lidera dystrybucji e-wydawnictw

W dniu 6 sierpnia br. RUCH S.A., jeden z największych dystrybutorów prasy w Polsce, nabył większościowy pakiet udziałów w NetPress Digital Sp. z o.o. spółce będącej liderem polskiego rynku dystrybucji e-książek, audio-książek oraz prasy elektronicznej.

W ramach transakcji RUCH S.A. nabył od funduszu MCI TechVentures należącego do Grupy MCI Management S.A. wszystkie posiadane przezeń udziały w NetPress. Dzięki temu zakupowi RUCH rozszerzy swoją działalność o dystrybucję e-prasy, e-booków i audiobooków.

„Przejęcie udziałów w NetPress jest krokiem milowym w naszej strategii wejścia na rynek e-commerce. Zakup spółki, która ma najwięcej tytułów prasowych jest kontynuacją przyjętej i ogłaszanej już przez nas strategii wejścia na rynek e-prasy. RUCH ma najszerszą ofertę wśród tradycyjnych kolporterów prasy, która teraz, dzięki temu, że uzyskamy dostęp do platformy oferującej zakup publikacji elektronicznych w formatach tekstowych i audio, będzie dostępna również przez Internet.” powiedział Paweł Szymański, Prezes RUCH S.A.

NetPress jest jednym z prekursorów oraz liderem polskiego rynku dystrybucji e-książek, audio-książek oraz prasy elektronicznej. Spółka jest właścicielem serwisu Nexto.pl, największej polskiej platformy udostępniającej cyfrowe książki i prasę, w której ofercie znajduje się ponad 20 000 produktów.

„Dla NetPressu strategiczny związek z RUCH S.A. jest szansą na dalszy rozwój i wykorzystanie doświadczeń i sieci dystrybucyjnej inwestora branżowego. RUCH natomiast skorzysta na przejęciu spółki o ugruntowanej pozycji na rynku e-wydań, co umożliwi mu znaczące wzbogacenie oferty” powiedział Bartłomiej Roszkowski, Prezes zarządu NetPress.

Sylwester Janik, członek zarządu MCI Management S.A. i zarządzający funduszem MCI.TechVentures, w którego portfelu znajdował się NetPress powiedział: „NetPress jest przykładem spółki, która z sukcesem zbudowała swoją pozycję w perspektywicznym segmencie dystrybucji audio-książek oraz książek i prasy elektronicznej. W czasie naszego zaangażowania, spółka znacząco rozwinęła platformę dystrybucji online, wprowadziła sprzedaż w kanale mobilnym i rozpoczęła dystrybucję e-czytników, współpracując z sukcesem z liderami rynku online i mobile w Polsce. Jesteśmy przekonani, że Zarząd spółki wykorzysta potencjał dalszego rozwoju w ramach RUCH S.A. dzięki komplementarności oferty NetPress i bazy klientów RUCH S.A.”

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu