Przejdź do treści

Stabilny wzrost Prologis w Europie w II kwartale 2012 roku

Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś o stabilnym wzroście europejskiego oddziału firmy w drugim kwartale bieżącego roku.

W minionym kwartale klienci firmy wynajęli około 615 000 metrów kwadratowych powierzchni, w tym:

  • 20 400 metrów kwadratowych dla jednego z największych w kraju zewnętrznych dostawców usług logistycznych w rozbudowanym zgodnie z wymaganiami klienta magazynie na terenie Prologis Park Hunxe w Niemczech;,
  • 17 500 metrów kwadratowych w Prologis Park Pilsen-Stenovice (Czechy) dla renomowanego dostawcy sprzętu elektronicznego, który wynajmuje już 18 000 metrów kwadratowych na terenie tego parku, oraz
  • 20 500 metrów kwadratowych w ramach przedłużenia umowy najmu z UTi Hungary Logistics LLC w Prologis Park Budapest/Sziget.

1 Philip Dunne, ProLogis, PROMOW drugim kwartale 2012 roku firma rozpoczęła dwie nowe inwestycje typu build-to-suit w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Łączna powierzchnia budowanych obiektów wyniesie około 23 000 metrów kwadratowych.

W Hiszpanii Prologis zakupił trzy w pełni wynajęte budynki o łącznej powierzchni około 62 000 metrów kwadratowych w strategicznej lokalizacji Granada del Penedes Village koło Barcelony.

Ponadto Prologis zakończył procedurę sprzedaży budynków o powierzchni około 29 000 metrów kwadratowych w Niemczech. Firma sprzedała także około 99 hektarów gruntu w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w drugim kwartale, które odzwierciedlają naszą niezmienną gotowość do zaspokajania rosnącego zapotrzebowania klientów na wysokiej jakości powierzchnię logistyczną w strategicznych lokalizacjach w całej Europie.” – powiedział Philip Dunne, Prezes Prologis Europe.

„W dalszym ciągu staramy się utrzymywać długofalową współpracę z klientami, wykorzystując strategiczne położenie naszych obiektów, gotowe do rozbudowy i zagospodarowania grunty oraz obecne na wszystkich naszych największych rynkach zespoły deweloperskie. Dzięki temu już od ponad 10 lat jesteśmy liderem europejskiego rynku. Dbając o wysoką jakość, staramy się zapewnić ciągłość sukcesu wszystkim zainteresowanym, od naszych klientów począwszy, a na inwestorach skończywszy.” – dodał Dunne.