Wypoczywaj aktywnie w Hotelu SPA

Wybór dobrego i komfortowego miejsca na spokojne wakacje, to tylko część sukcesu. Ważna jest także dostateczna ilość atrakcji.

Dlatego na tegoroczny sezon wakacyjny Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie przygotował program, który zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. A trzeba przyznać, że malownicza okolica Parku Krajobrazowego Wzgórza Dylewskich, obfitująca w leśne dukty, wąwozy, morenowe wzniesienia oraz pachnące poziomkami i kwiatami łąki, są niewątpliwym atutem tego miejsca.

Warto je odkrywać podczas rowerowych wypraw lub z końskiego grzbietu. Na terenie Mazur Zachodnich znajdują się 22 szlaki rowerowe, ale w okolicy Wysokiej Wsi, w której znajduje się Hotel SPA zbiegają się trzy z nich – czerwony o długości pętli 29 km, żółty (17,7 km) tzw. łącznikowy oraz przebiegający obok niebieski (18,3 km), wiodący z Gierzwałdu przez Dylewo, gdzie można podziwiać poza XIX-wiecznym dworem i parkiem również rezerwat leśny ze120-letni drzewostanem buczyny pomorskiej.

Podobnie atrakcyjnie wyglądają trasy rowerowe w Krynicy-Zdroju. Wokół przygotowano szlaki o różnym stopniu trudności, od  łatwych – turystycznych przygotowanych dla osób o podstawowych umiejętnościach, doskonałe do rodzinnych wycieczek, po trudniejsze – terenowe, gdzie do pokonania są i większe wzniesienia. Jedną z ciekawszych, ale i trudniejszych z uwagi na długość (65 km), jest trasa Szlakiem Cerkwi Łemkowskich. Atrakcyjne widoki zapewni trasa prowadząca przez Górę Krzyżową (813 m n.p.m.) czy ze szczytu Jaworzyny (na którą można dostać się także kolejką gondolową).

Nie mniejszych wrażeń dostarczą wyprawy konne po wzniesieniach i lasach Parku Krajobrazowego Wzgórza Dylewskich. Z końskiego grzbietu można powiać nie tylko urok pofałdowanej okolicy, ale również osobliwości przyrody. Na terenie parku znajduje się najwyższe wzniesienie na Mazurach – Góra Dylewska (312 m n.p.m.), do którego wiodą zalesione wąwozy. Nieopodal wśród buczyny kryje się torfowiskowy rezerwat  przyrody Francuskie Jeziorko. Dla miłośników jazdy konnej niebywałą atrakcją będą również galopady o okolicznych, nie pogrodzonych i ukwieconych latem pagórkach. Pokonywanie ich na końskim grzbiecie, zdaniem wytrawnych jeźdźców, to niezwykła gratka. Konie z hotelowej stajni są dobrze przygotowane i zaznajomione z terenem. Dlatego dla jeźdźców z większymi umiejętnościami wyprawa po okolicy będzie niezapomnianym przeżyciem. Osoby, które chciałyby zaznajomić się ze sztuką jeździectwa lub ją doskonalić pod okiem instruktora, mają do dyspozycji znajdujący się na przeciwko hotelu padok. Dzieci mogą łapać bakcyla jeździeckiego na grzbiecie dobrze ułożonego kuca.

Kto najlepiej czuje się stąpając mocno po ziemi, powinien skorzystać z prowadzonych zajęć nordic walking. Ta podpatrzona w Skandynawii metoda maszerowania z dwoma kijami zyskuje coraz większą rzeszę entuzjastów. Jej ogromną zaletą jest to, że nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania nordic walking, przy ogromie korzyści jakie przynosi. Wokół Hotelu SPA jest wiele ścieżek po których można odbywać dłuższe lub krótsze marsze. Aby w pełni czerpać radość z tej dyscypliny warto chociażby na początku skorzystać z doświadczenie instruktora, który jest codziennie do dyspozycji gości hotelowych.

Po tak intensywnie spędzonym, dniu najlepszą nagrodą jaka może nas spotkać za wysiłek, będzie masaż lub kąpiel w jacuzzi, jak przystało na prawdziwe Spa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu