Przejdź do treści

Mamy w Polsce nie tylko plaże, ale również Puchar Świata w Siatkówce Plażowej

Wszystkim wątpiącym mamy przyjemność zakomunikować: Mamy w Polsce nie tylko plaże, ale również międzynarodowy turniej siatkówki plażowej. Swatch FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam to jeden z 14 turniejów męskich i 15 turniejów żeńskich, a przede wszystkim jeden z 6 turniejów wielkoszlemowych (Grand Slam), które organizowane są na całym świecie. Co roku rozgrywany jest na boiskach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

Do rozpoczęcia turnieju pozostało już tylko kilka dni. Od 12 do 19 sierpnia w Starych Jabłonkach zobaczymy ponad 100 najlepszych na świecie par siatkarskich. Część zawodników dotrze do Hotelu Anders od razu po Olimpiadzie w Londynie. Wszystko wskazuje na to, że wśród uczestników zawodów znajdą się również przyszli Mistrzowie Olimpijscy.

Rywalizacja na najwyższym poziomie. Mistrzowie świata i olimpijscy, reprezentacje ponad 50 krajów. Pięć tysięcy widzów na głównych trybunach, a w sumie prawie sto tysięcy kibiców. 600 000 USD do wygrania. 18 godzin transmisji na żywo i… 300 wywrotek piasku. Tak w liczbach wygląda największe mazurskie wydarzenie sportowe lata – Puchar Świata w Siatkówce Plażowej, którego organizatorem jest Hotel Anders w Starych Jabłonkach.

W turnieju biorą udział najlepsi zawodnicy w siatkówce plażowej na świecie. Są to najwyższe rangą, przed Mistrzostwami Świata i Igrzyskami Olimpijskimi, zawody w tej dyscyplinie na naszym globie. Turniej trwa 7 dni, na który składają się kwalifikacje krajowe (country quota), turniej kwalifikacyjny oraz turniej główny z grami finałowymi.

Siatkówka plażowa jest najdynamiczniej rozwijającą się dyscypliną sportową na świecie, jeśli chodzi o liczbę zawodników, turniejów i transmisji telewizyjnych. Puchar Świata to elitarny cykl imprez rozgrywanych pod patronatem Światowej Federacji Piłki Siatkowej. Grand Slam, czyli Wielki Szlem, odbywa się w najbardziej prestiżowych miejscach globu, premiowanych większą liczbą punktów rankingowych oraz dużo większą pulą nagród pieniężnych. Do tej elity turniejów należą m.in. rozgrywki w Pekinie, Gstaad, Klagenfurcie, Moskwie, Paryżu, Rzymie, a od 2010 roku również w Starych Jabłonkach, gdzie zawody w siatkówce plażowej organizowane są już od 12 lat.

Atmosfera Hotelu Anders a połączona z tradycyjną polską gościnnością sprawia, że to jedna z najbardziej obleganych imprez. Oprócz rozgrywek na najwyższym poziomie można liczyć na świetną zabawę: koncerty, konkursy, wieczór kabaretowy, a także pokaz tańca plażowego w wykonaniu tancerek z hiszpańskiej Gran Canarii. O odpowiednie menu dba Restauracja Mistrzów, w której gotują kulinarne polskie sławy. Na stadionie zasiadają też VIP-y: znani sportowcy i aktorzy.