Radio WAWA rozpoczęło nadawanie w Szczecinie

Wczoraj po godzinie 15.00 w szczecińskim eterze pojawiło się Radio WAWA – jedyna rozgłośnia w kraju prezentująca na antenie wyłącznie polską muzykę. Mieszkańcy Szczecina i okolic mogą już słuchać tej stacji na częstotliwości 93,2 FM.

Szczecin to ósme z kolei miasto, w którym nadaje Radio WAWA – Zawsze Polska Muzyka. Stacja emituje swój program również w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie i Opolu. Od dwóch miesięcy WAWĘ słychać także w Ostrołęce.

„W tym roku obchodzimy dwudziestolecie istnienia Radia WAWA – mówi Anna Paluszek, dyrektor programowa stacji –  i dlatego bardzo się cieszę, że właśnie teraz udało nam się rozwinąć naszą sieć radiową i zaistnieć w kolejnych miastach w kraju. Szczególnie zależało nam na tym, aby dotrzeć do mieszkańców północno-zachodniej Polski, więc śmiało można stwierdzić, że Radio WAWA Szczecin to taki prezent urodzinowy zarówno dla nich, jak i dla całej naszej redakcji.”

Radio WAWA adresuje swój program głównie do słuchaczy w wieku 25-45 lat. Stacja prezentuje na swojej antenie utwory polskich wykonawców, które powstały na przestrzeni ostatnich 25 lat. Oprócz polskiej muzyki, przede wszystkim z gatunku pop i pop-rock, Radio WAWA informuje słuchaczy o wydarzeniach muzycznych i koncertowych oraz prezentuje wywiady z gwiazdami krajowej sceny muzycznej. Stacja nadaje także najważniejsze informacje z kraju i ze świata oraz wiadomości lokalne – mieszkańcy Szczecina i okolic usłyszą je od 7:00 do 10:00 co pół godziny, a między 11:00 a 15:00 – co godzinę. Wiadomości regionalne zawierają także lokalne wydarzenia kulturalne i muzyczne, informacje o sytuacji na drogach oraz poranny magazyn lokalny, przedstawiający materiały reporterskie.

Pasma programowe Radia WAWA to: „Z Parą od rana” – poranny program prowadzony przez radiowe małżeństwo Monikę Tarkę i Roberta Kilena oraz DeDektywa Inwektywa, czyli Tomasza Łysiaka; „Kultowa dziesiątka po dziesiątej” prowadzona przez Mariusza Nałęcz-Nieniewskiego, „Najlepsze Polskie Przeboje”, które prezentują słuchaczom Michał Żołądkowski i Paweł Wiszniewski; popołudniowa „Polska Jazda” Moniki Król oraz wieczorne „Muzyczne Biuro Zamówień” prowadzone przez Rafała Wodzińskiego. Obecnie na antenie stacji słychać wakacyjne wydania tych programów. Dyrektorem programowym Radia WAWA jest Anna Paluszek, a promocji – Bartek Tyrawski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu