Technologia Datera zadebiutuje w USA

Rozwiązania technologiczne stworzone przez Datera SA, gdańskiego producenta systemów telekomunikacyjnych, zostaną wykorzystane do budowy nowego produktu w Stanach Zjednoczonych. W oparciu o polską technologię klientom biznesowym w USA będą dostarczane usługi telefonii VoIP, wzbogacone o usługi dodane w modelu SaaS.Drzwi na amerykański rynek otwiera podpisana 24 lipca br. umowa partnerska pomiędzy gdańską spółką Aiton Caldwell SA, liderem polskiego rynku hostowanych usług telekomunikacyjnych dla MSP i klientów indywidualnych, oraz Aiton Caldwell, Inc., niezależną, teleinformatyczną spółką ze Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z umową Aiton Caldwell SA dostarczy amerykańskiemu partnerowi stworzoną przez Daterę platformę telekomunikacyjną, dzięki której rozszerzy on swoją ofertę o hostowane usługi telekomunikacyjne dla biznesu. Produkt otrzyma nazwę Synnex CLOUDSolv SOHO VoIP, a jego dystrybucją zajmie się Synnex Corporation – wiodący dystrybutor rozwiązań IT w Ameryce Północnej i Azji. Platforma, z której korzystał będzie Aiton Caldwell, Inc. zostanie dostosowana przez Daterę do warunków amerykańskich.

Synnex Corporation to jeden z wiodących amerykańskich dystrybutorów technologii IT. Świadczy usługi w zakresie outsourcingu sprzętu IT, dystrybucji narzędzi telekomunikacyjnych i business process outsourcing. Zatrudnia blisko 7 tysięcy osób na całym świecie, a sprzedaż realizuje za pośrednictwem ponad 18 tysięcy resellerów. Z przychodami na poziomie ponad 10 mld USD w 2011 roku firma plasuje się na 253. pozycji wśród spółek amerykańskich w rankingu Fortune 500.

– Wprowadzenie naszego rozwiązania do oferty amerykańskiego partnera wymaga zaadaptowania go do tamtejszych warunków zarówno w zakresie wymogów prawnych jak i przyzwyczajeń klientów. System będzie obsługiwał inne niż w Polsce czy Europie standardy w zakresie numeracji czy realizowania połączeń alarmowych. Jednym z kluczowych argumentów, które zadecydowały o wyborze polskiego rozwiązania, był fakt, że nasza platforma jest na tyle elastyczna i oferuje tak szerokie możliwości, że jej wdrożenie będzie stosunkowo proste jak na przedsięwzięcie tej skali. Dzięki temu wdrożeniu zdobędziemy doświadczenie i możliwość sprawdzenia się na największym rynku telekomunikacyjnym świata. Będziemy grali w jednej lidze z takimi potentatami jak Broadsoft czy Cisco – komentuje zawartą umowę Marek Matulewicz, prezes zarządu Datera SA.

USA to pierwszy zagraniczny rynek, na którym wdrożona zostanie platforma stworzona przez Daterę. Systemy, podobne do tego, który zostanie zastosowany w Synnex Corporation, są wykorzystywane przez polskich operatorów telekomunikacyjnych, m.in. Aiton Caldwell SA (właściciela marek FreecoNet, Smarto, Vanberg Systems) i VECTRĘ. Podobne wdrożenie, we współpracy z Aiton Caldwell SA, zostanie przeprowadzone także na rynku rumuńskim dla jej strategicznego partnera – spółki Media SAT.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu