Nowoczesny program do obsługi przesyłek

Pierwszy tak kompletny i bogaty funkcjonalnie program do obsługi przesyłek – SendSystem. Jest to nowoczesne narzędzie przeznaczone dla tych, którzy w pracy zajmują się obsługą przesyłek od przygotowania prostego listu aż po przekazywanie Książki Nadawczej i zarządzanie numerami nadawczymi.

Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT wyszło naprzeciw tym firmom i stworzyło wielofunkcyjny program do obsługi wszelkiego rodzaju przesyłek – SendSystem (www.sendsystem.pl). Program służy do szybkiego przygotowania przesyłek w biurach, sekretariatach, urzędach, księgarniach czy hurtowniach. Idealnie nadaje się także dzięki funkcjom importu danych do wykorzystania w sklepach internetowych i dla sprzedawców na Allegro.

– Naszym celem było stworzenie kompletnego narzędzia do wykorzystania w pracy. Chcieliśmy, aby SendSystem obsługiwał kilku dostawców, dlatego przekazujemy w ręce użytkowników program zawierający w chwili obecnej moduły: Poczty Polskiej, InPostu oraz DPD. Pracujemy nad poszerzeniem funkcjonalności programu o kolejne firmy pocztowe i kurierskie – mówi Agnieszka Malińska, szef działu marketingu w firmie Format.

Przejrzysty interfejs i prosta obsługa pozwalają każdemu użytkownikowi szybko odnaleźć się w programie i w pełni korzystać z jego możliwości. Trzon programu stanowią trzy bazy: baza przesyłek do wysłania, baza przesyłek wysłanych oraz baza adresatów. Informacje o wszystkich nadanych przesyłkach są przechowywane w programie, dlatego w razie problemów z listem lub paczką łatwo można sprawdzić, kiedy przesyłka została wysłana czy ustalić jej numer nadawczy.

Program współpracuje z drukarkami firmy Brother® z serii QL, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można drukować etykiety adresowe. Ponadto SendSystem umożliwia współpracę z serwisem aukcyjnym Allegro.pl. Możliwy jest import z konta użytkownika Allegro danych o aukcjach i o kupujących. Dane te mogą zostać przyjęte przez program celem przygotowania wysyłek.

Drukarki etykiet Brother serii QL to rozwiązania przeznaczone przede wszystkim do biur, sklepów, placówek służby zdrowia czy placówek administracji publicznej. Urządzenia te umożliwiają druk etykiet o różnych wymiarach, kształtach, a także na różnych nośnikach np. taśmy DK lub etykiety pojedyncze w najbardziej popularnych rozmiarach. Wysoka rozdzielczość druku zapewnia, że etykiety będą wyraźne i czytelne. Drukarki Brother z serii QL działają zarówno z komputerami z systemem Windows jak i MAC OS. Każde urządzenie jest wyposażone w dodatkowe oprogramowanie, które ułatwia projektowanie profesjonalnych etykiet i wspiera obsługę najpopularniejszych kodów kreskowych. W ofercie firmy Brother w Polsce znajdują się następujące modele drukarek etykiet: QL-570, QL-580N, QL-650TD, QL-700, QL-1050, QL-1060N.

Firma FORMAT w niedługim czasie planuje uruchomić moduły kolejnych operatorów. Zamierzeniem producenta jest współpraca ze wszystkimi dostawcami pocztowymi i kurierskimi działającymi w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu