Przejdź do treści

Integracja systemów Sage ERP X3 i PekaoBIZNES24 potwierdzona znakiem zgodności PekaoREADY

System Sage ERP X3 uzyskał znak zgodności PekaoREADY dla produktów finansowo-księgowych w zakresie eksportu płatności. Potwierdza on automatyzację przelewów pomiędzy rozwiązaniem Sage ERP X3 a systemem bankowości internetowej PekaoBIZNES24, służącym do zarządzania środkami finansowymi on-line.

Dokonana przez Bank Pekao SAweryfikacja zgodności z systemem PekaoBIZNES24 w zakresie jednostronnej wymiany danych, oznacza możliwość zdalnego eksportu zleceń wprost z systemu Sage ERP X3 do PekaoBIZNES24.

Rozwiązanie usprawnia dokonywanie przelewów i pozwala wyeliminować błędy, pojawiające się przy ręcznym wprowadzaniu danych.

Oprogramowanie zostało przetestowane w środowisku produkcyjnym Banku Pekao SA na wyznaczonym sprzęcie komputerowym, z konfiguracją sprzętową spełniającą wymogi PekaoBIZNES24. Przeprowadzenie testów i rozszerzenie standardowej funkcjonalności obejmowało m.in. eksport danych z programu Sage ERP X3 v.6.4. Dla prawidłowego działania eksportu danych, konfiguracja sprzętowa u klienta powinna być zgodna z wymogami systemu bankowości internetowej. (Przeprowadzenie testów nie stanowi certyfikatu w rozumieniu ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności, Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2087 z późn. zm.).

Znak zgodności PekaoREADY posiadają od 2011 r. również inne produkty firmy Sage: System Zarządzania Forte i System Symfonia.

PekaoREADY to program integracji systemów informatycznych, skierowany do producentów oprogramowania typu ERP/FK/HR. Bank Pekao SAstworzył go z myślą o klientach korporacyjnych, korzystających z systemu bankowości internetowej PekaoBIZNES24, których firmowe systemy wewnętrzne powinny współpracować z platformą Banku, w celu zapewnienia wygody i skuteczności zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Sprawniejsza obsługa procesów księgowych oraz lepsza współpraca z kontrahentami i Bankiem Pekao SA to korzyści, które zapewnia klientom PekaoREADY.