II odsłona bloga Tikkurila i ColorVoyant®LLC

Na stronie www.tikkurila.pl dostępna jest już druga odsłona bloga firm ColorVoyant®LLC i Tikkurila. Jego autorka – Doty Horn, znana i ceniona ekspertka specjalizująca się w przewidywaniu i analizie trendów w kolorystyce i wzornictwie, recenzuje tym razem najciekawsze wydarzenia Międzynarodowych Targów Design’u w Mediolanie. Osobną część poświęca również fińskiemu wzornictwu, prezentowanemu na majowej wystawie w Nowym Jorku.

Prowadzony przez Doty Horn wspólny blog firm ColorVoyant®LLC i Tikkurila, koncentruje się na najbardziej godnych uwagi, oryginalnych konceptach, dotyczących współczesnego designu. Doty Horn, prezentując świeże i szerokie spojrzenie na świat nowego wzornictwa, wprowadza nas w jego arkana i pokazuje, jak twórczo wykorzystywać nieszablonowe propozycje uzdolnionych projektantów.

Główną część II odsłony bloga The ColorVoyant® Watch stanowi autorska relacja z najważniejszej imprezy designu na świecie, jaką są Targi Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, które trwały od 17 do 22 kwietnia.

Od dawna Mediolan nie oferował takiej eksplozji kolorów – pisze Doty Horn. – Liczy się przede wszystkim kolor, a jego hegemonia przybiera niespotykaną w ostatnich latach siłę. Barwy odgrywają dominującą rolę niemal wszędzie – w wyglądzie opakowań, produktów, w budowaniu świadomości marki. Głównym trendem jest optymistyczna, neonowa kolorystyka, stosowana jednak jako akcent na rozległym białym tle lub powierzchniach w naturalnych barwach. Na potwierdzenie tezy o silnym znaczeniu koloru, Doty Horn prezentuje oryginalne projekty z targów mediolańskich, jak m.in. kolekcja Artetura polskiej grupy Design Centrum Kielce (instalacja składająca się z dużych płaszczyzn w żywych kolorach) czy neonowe meble salonowe firmy Adrenalina.

Mediolańskie targi przyniosły ciekawe propozycje nie tylko dla miłośników neonowych barw. Kolorystyczne cieniowanie, barwione drewno czy miękkie metaliki to równie pomysłowe sposoby wyrażania koloru. Prace meksykańskiej projektantki Liliany Ovalle (m.in. biurko Color Me Desk) pokazują, jak ciekawy efekt można osiągnąć poprzez połączenie naturalnego materiału, jakim jest drewno, z nasyconym odcieniem.

Oprócz trendów kolorystycznych, Doty Horn prezentuje obecne na mediolańskich targach kierunki w sztuce designu, wyróżniające się pod względem rozwiązań koncepcyjnych i stylistyki teksturalnej, a także pokazuje niebanalne prace, skupiające się na samym procesie twórczym. Autorka bloga dzieli się również swoimi głównymi spostrzeżeniami z targów EuroCucina i EuroBagno, odbywających się w tym roku równocześnie z mediolańskim tygodniem designu. Prezentowane przez Doty Horn przykłady potwierdzają, iż nowoczesna kuchnia coraz częściej pełni też rolę salonu i staje się coraz bardziej wielofunkcyjna. W łazienkach królują natomiast przestrzenne kombinacje różnorodnych materiałów, a falujące kształty wyposażenia i niebanalne wzory współtworzą kojące zmysły domowe spa.

Tradycyjnie, przy prezentowanych projektach, Doty Horn zamieszcza również referencje kolorystyczne Tikkurila, inspirując w ten sposób do samodzielnego zastosowania opisywanych trendów.

Osobną część bloga, Doty Horn poświęca najnowszemu fińskiemu wzornictwu, skupiając się na dwóch nowojorskich wydarzeniach: New Finnish Design CITY, którego tematyka nawiązuje do fińskiej sztuki designu w kontekście życia w przestrzeni miejskiej oraz ICFF, czyli Międzynarodowych Targach Mebli Współczesnych.

Blog jest dostępny na stronie: http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/kolory/blog_-_trendy_w_designie/.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu