Przejdź do treści

Mobica stawia na nowe projekty i nowe talenty

Mobica Limited sp. z o.o., międzynarodowa firma z branży technologicznej, poszukuje do oddziałów w Łodzi, Warszawie i Bydgoszczy utalentowanych programistów. Nowi pracownicy będą mieli możliwość pracy przy realizacji prestiżowych projektów biznesowych, m.in. dla korporacji z sektora telekomunikacyjnego, a także dla największych na świecie producentów chipsetów.

Mobica posiada doświadczony zespół 300 inżynierów oprogramowania i w związku z nowymi projektami planuje zatrudnić w najbliższym czasie dodatkowo 70 programistów z różnych obszarów IT. Firma została wskazana w rankingu 100 firm według Sunday Times Tech Track100 jako jedna z czterech najszybciej rozwijających się firm z prywatnym kapitałem w branży technologicznej. Mobica prowadzi obecnie projekty rekrutacyjne we wszystkich swoich oddziałach w Polsce: Łodzi, Warszawie i Bydgoszczy. Specjalistom IT oferuje nie tylko udział w prestiżowych projektach w oparciu o międzynarodowe kontrakty, ale także atrakcyjne wynagrodzenie.

„Dlaczego Mobica tak koncentruje się na polskim rynku? Przede wszystkim ze względu na  potencjał pracowników i rozbudowane zaplecze naukowo-dydaktyczne, które przygotowuje światowej klasy informatyków i programistów. To przecież młodzi polscy programiści zdobywają kolejne międzynarodowe laury.” – mówi Rafał Janczyk, dyrektor łódzkiego oddziału oraz senior vice president strategy & marketing Mobica Limited.

Mobica stawia na pozyskiwanie talentów i długofalowy rozwój ich kompetencji – pracownicy już od pierwszego dnia pracy stają się pełnoprawnymi członkami zespołów realizujących ambitne projekty. Osoby zatrudnione w firmie zyskują niepowtarzalną okazję korzystania z prototypowych urządzeń oraz poznania technologii, które staną się ogólnodostępne dopiero za kilka miesięcy lub lat. Tym samym mają oni swój udział w wyznaczaniu globalnych standardów i kreowaniu najnowszych trendów.

Inżynierowie zatrudnieni w Mobice pracują przy projektach dla wiodących polskich i zagranicznych firm technologicznych. Szczególnie interesująca wydaje się perspektywa pracy dla największych na świecie producentów procesorów, chipsetów oraz kart graficznych. Przy nowych kontraktach, które firma pozyskała główne zadania programistów związane będą z tworzeniem i rozwojem nowej generacji urządzeń elektroniki użytkowej.

Mobica poszukuje przede wszystkim: programistów low level, programistów HTML5/Web, inżynierów sprzętowych (hardware developers), programistów iOS, programistów Windows Phone7, specjalistów ds. Telecom oraz inżynierów ds. testów „Polscy inżynierowie doskonale odnajdują się w projektach związanych z tworzeniem oprogramowania w zupełnie nowych środowiskach i technologiach. Nasi eksperci z sukcesami tworzą i optymalizują sterowniki do kart graficznych nowych generacji, czy też  przygotowują oprogramowanie, które będzie kontrolowało pojazdy przyszłości” – mówi Rafał Janczyk.

Firmę Mobica cechuje innowacyjne podejście w zakresie tworzenia i implementacji nowoczesnych technologii dla biznesu. Firma dostrzega szerokie perspektywy rozwoju na rynku światowym. W oparciu o pozytywne sygnały wskazujące szybsze tempo rozwoju branży IT w USA, Mobica planuje otworzyć biuro także w San Diego, które pomoże firmie pozyskać nowych klientów i utrzymać dynamikę rozwoju. Przemawiają za tym optymistyczne prognozy związane z rozwojem kadry pracowniczej polskiego przedstawicielstwa firmy – nowi pracownicy będą potrzebni do realizacji kolejnych ciekawych projektów. „Stale rozwijamy swoje umiejętności i zdobywamy kolejne kontrakty w rozwijających się branżach, jak rynek TV interaktywnej, motoryzacja czy mobilne płatności.” – przekonuje Janczyk z Mobica Limited.