Lato w stylu vintage

Retro styl w modzie! Jak zapewne pamiętacie Jacqueline Kennedy fascynowała elegancją. Bohater z legendarnego filmu Top Gun imponował wyglądem rzeszom swoich fanek, a John Lennon zachwycał nas swoimi brzmieniami. Dziś style dawnych gwiazd powracają. Ale co je łączy? Przecież to lata 60-te, 70-te i 80-te. Stylistka marki Belutti odkryła tę zagadkę. To okulary! Zuzanna Ziętek opowie nam o najnowszych trendach okularowych i poradzi jak je łączyć ze strojem.

Moda retro czerpie inspirację z najlepszych trendów minionych dekad, pokazując w świeży i często zaskakujący sposób ówczesne motywy. Dlatego jeśli chcesz wyglądać modnie latem, koniecznie pomyśl o stylu vintage.

Do letniej, zazwyczaj zwiewnej i delikatnej stylizacji dobierz oryginalne dodatki. Idealne będą designerskie okulary przeciwsłoneczne z lekkim kocim łukiem w pudrowych barwach, naśladujące styl eleganckiej Jacqueline. Taki model jest polecany dla kobiet, które są dynamiczne, świadome mody i maja swój indywidualny styl. Połączenie okularów z szalonymi opcjami kolorystycznymi doskonale nawiąże do równie zwariowanych lat 60-tych i 70-tych.

Na topie są ciągle aviatory. Spopularyzował je Tom Cruise ponad dwadzieścia lat temu! Jak się okazuje dziś ten model noszą gwiazdy, takie jak Paris Hilton czy Brad Pitt. Są uniwersalne – mogą je nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najlepiej  założyć aviatory do prostych, niezbyt krzykliwych ubrań. Efekt gwiazdy murowany!

Natomiast okrągłe lennonki są polecane szalonym i odważnym osobom o freelancerskim stylu i z lekkim, artystycznym nieładem. Oryginalny kształt okularów stanowi ozdobę samą w sobie. W tym sezonie zdecydowanie lenonki będą idealnym wyborem na plażę. Noś je do swojego ulubionego bikini!

Pamiętajcie, trendy uwielbiają wracać i dziś mamy ogromny wybór ubrań oraz dodatków inspirowanych modą lat 60-tych czy 70-tych, ale aby stanowiły one idealne dopełnienie efektu należy je odpowiednio nosić. Nie można przesadzać z nadmiernym „przestylizowaniem”. Okulary są zatem idealnym akcesorium, gdyż w dyskretny, ale jednoznaczny sposób pozwalają nam na modowe podróże po minionych dekadach XX wieku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu