Lato pełne promocji, czyli z plaży po mieszkanie

Przekonanie, że wakacje to w branży deweloperskiej sezon ogórkowy jest już nieaktualne od dobrych kilku lat. Dowodzą temu coraz szerzej zakrojone kampanie reklamowe rodzimych deweloperów, którzy właśnie w tym okresie przygotowują dla potencjalnych klientów najatrakcyjniejsze oferty promocyjne.

Juliusz Konczalski z portalu RynekPierwotny.com, przygląda się najciekawszym letnim promocjom deweloperów.

– Śmiała akcja reklamowa, połączona z atrakcyjnymi ofertami promocyjnymi w okresie wakacyjnym to doskonały pomysł na zdobycie nowych klientów i zwiększenie sprzedaży – mówi Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com. – Wielu deweloperów doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że osoby zainteresowane zakupem mieszkania, tym bardziej właśnie na wakacjach, kiedy mogą uwolnić głowę od codziennej bieganiny, są skore do myślenia o przyszłości własnej rodziny i uwiciu przytulnego gniazdka na lata. Dlatego wakacje, to wbrew obiegowej opinii, jeden z najlepszych momentów na reklamowanie swoich inwestycji i przygotowanie dobrych promocji – podkreśla analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

Z plaży do nowego mieszkania

Przegląd najciekawszych promocji tego lata wypada zacząć w miejscu, które najlepiej kojarzy się z latem i wakacjami. W Trójmieście ciekawą ofertę przygotował Eurostyl, oferując swoim klientom obniżkę cen wybranych mieszkań nawet o 28%. Deweloper kusi także miejscami postojowymi tańszymi o 75%, a także obniżył cenę komórek lokatorskich o ponad 50%. Oferta dotyczy oczywiście wybranych lokali, jednak spora ich paleta, powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych.

Letnią promocję uruchomił także deweloper Semeko, który oferuje potencjalnym klientom mieszkania w cenie nawet poniżej 4 tys. zł za mkw. Zainteresowani mogą wybierać z ponad dwudziestu lokali w inwestycjach w Redzie i Gdyni.

Osoby pragnące kupić mieszkania w Gdańsku lub Sopocie, powinny sprawdzić ofertę Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski. Deweloper obniżył ceny ponad 100 lokali już wybudowanych w takich inwestycjach jak Do Studzienki (Gdańsk Wrzeszcz), Kamienice nad Motławą (Wyspa Spichrzów), Pohulanka (Centrum), Piastów VI (Śródmieście), Armii Krajowej (Sopot) czy Osiedle Rozstaje II (Zaspa).

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych obniżki na mieszkania w Gdańsku w czterech swoich inwestycjach – Awiator (Zaspa), Królewskie Wzgórze (Morena), Habenda (Łostowice), Nowa Oliva (Oliwa) – proponuje z kolei deweloper Alcon Osiedla.

W Grodzie Kraka

Na południu Polski, w Krakowie, deweloper Atal Group, przygotował atrakcyjną ofertę promocyjną w kilku swoich inwestycjach. Decydując się na zakup mieszkania w inwestycji Bronowice Residence, deweloper proponuje wykończenie i umeblowanie kuchni gratis (maksymalna wartość kuchni nie może przekraczać 15 tys. zł.). Z kolei jeszcze do 31 lipca trwa promocja w inwestycji Bronowice Residence II. Osoby, które kupią mieszkanie trzy- lub czteropokojowe dostaną w gratisie jego wykończenie (materiały można wybrać na oficjalnej stronie dewelopera). W inwestycji Nowy Żabiniec zaś, deweloper przygotował obniżkę ceny miejsca postojowego nawet o 10 tys. zł.

Warto zainteresować się także ofertą promocyjną Grupy Gerium, inwestycją Osiedle Rua Bonita (niedaleko rynku głównego). Dla pierwszych 10 wakacyjnych klientów, deweloper oferuje mieszkania trzypokojowe o powierzchni 61 mkw. w cenie 6 250 zł za mkw.

Ponad 150 mieszkań w inwestycji Ogród Płaszów dewelopera Sol & Art, zostało objętych promocyjnym rabatem w wysokości 20 tys. zł.

First Minute we Wrocławiu

Bogatą ofertę promocyjną znajdą też klienci zainteresowani zakupem mieszkania we Wrocławiu. Na spore obniżki zdecydował się Archicom w trzech swoich inwestycjach – Olimpia Port (granicząca z Sępolnem), Cztery Pory Roku (Jagodno) i Ogrody Hallera (Fabryczna).

Pierwszeństwo w podejmowaniu decyzji promuje natomiast Gant Development. Dziesięć pierwszych osób, które zdecydują się na zakup mieszkania w inwestycji Nord House (Psie Pole), może liczyć na 10% rabat w ramach promocji First Minute.

Poznańska starówka

Osoby planujące zakup w Poznaniu także mogą liczyć na promocyjne oferty lokalnych deweloperów. Z ciekawszych warto wymienić inwestycję Nowe Winogrady (Stare Miasto) dewelopera Murapol, w której wybrane lokale można nabyć w cenie już od 5 tys. brutto za mkw.

Warszawa da się lubić…

Zbliżając się do Warszawy natrafimy na podwarszawskie Ząbki, które nie tylko są dobrze skomunikowane ze stolicą, lecz także zachęcają potencjalnych klientów atrakcyjnymi cenami mieszkań. Prym wiedzie tu Dolcan, który w inwestycji Os. Powstańców proponuje nawet kilkusetzłotowe obniżki za mkw. W wakacyjnej promocji można kupić mieszkania w cenie nawet poniżej 5 tys. zł za mkw. Deweloper ma w swojej ofercie także mieszkania w samej Warszawie. Spore, ponad stu metrowe mieszkania w cenie 5 tys. i nawet 4 tys. zł za mkw. czekają na klientów w inwestycji Os. Biurty na Targówku. Z kolei już za nieco ponad 7 tys. zł za mkw. można kupić mieszkanie na Os. Ogrody Ochota. Na warszawskich Włochach w inwestycji Os. Tęczowe, Dolcan proponuje nawet 70 tys. złotych obniżki na mieszkania na parterze. Na atrakcyjne obniżki mogą liczyć też klienci coraz popularniejszych mieszkań bezczynszowych na Białołęce i w Rembertowie, w inwestycjach Os. Konik Polny, Rudy Rydz Las i Rudy Rydz III.

Na warszawskim Wilanowie deweloper Sawa Apartments nęci mieszkaniami dwupokojowymi w cenie 334 tys. zł i trzypokojowymi w cenie 415 tys. zł w inwestycji Sawa Wilanów.

Duże obniżki proponuje także Ronson Development. W inwestycji Gemini II na warszawskim Ursynowie deweloper daje klientom 60 tys. na wykończenie mieszkań w prezencie. Z kolei na Mokotowie w inwestycji Osiedle Sakura, klienci mogą liczyć na ciekawą promocje. Deweloper proponuje wpłatę 20% ceny mieszkania już teraz, a pozostałe 80% dopiero za rok. Ronson Development przygotował też ofertę w podwarszawskich Łomiankach, gdzie oferuje atrakcyjne obniżki cen mieszkań dwu- i trzypokojowych w inwestycji Osiedle Naturalis.

– Wbrew obiegowej opinii, wakacje to doskonały moment na zakup mieszkania. Głowę mamy wolną od problemów szarej codzienności a leniwa, słoneczna pogoda zachęca do podejmowania planów na przyszłość, także tych mieszkaniowych – mówi Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com. Trudno się z tą konkluzją nie zgodzić. Wakacyjne oferty promocyjne, przygotowane przez naszych deweloperów są na tyle interesujące, że planując zakup nowego mieszkania warto się nimi zainteresować. Trzeba też podkreślić, że ostateczna cena, jaką zapłacimy za nasze wymarzone mieszkanie, będzie efektem nie tylko akcji promocyjnej dewelopera, ale może nawet przede wszystkim naszych zdolności negocjacyjnych – o czym przed zakupem mieszkania nie powinniśmy zapominać.