Przejdź do treści

Jewgienij Kasperski wygłosi przemówienie główne podczas 3 Corocznego Szczytu Billington poświęconego cyberbezpieczeństwu

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że Jewgienij Kasperski, założyciel i dyrektor generalny firmy, wygłosi specjalne przemówienie podczas 3 Corocznego Szczytu Billington poświęconego bezpieczeństwu, który odbędzie się 27 września w National Press Club w Waszyngtonie, w Stanach Zjednoczonych.

Główne przemówienie Jewgienija, zatytułowane „Zabezpieczanie krytycznej infrastruktury po atakach Flame’a oraz Stuxneta”, będzie jego pierwszym wystąpieniem tej rangi w Stanach Zjednoczonych od czasu odkrycia Flame’a. Flame to wysoce zaawansowany zestaw narzędzi do przeprowadzania ataków o 20-krotnie większym rozmiarze niż Stuxnet. Jewgienij będzie mówił o znaczeniu Flame’a oraz najnowszych zagrożeniach pojawiających się w cyberprzestrzeni. W swoim wystąpieniu Kasperski skoncentruje się na najnowszych, zaawansowanych, długotrwałych atakach, które zagrażają krytycznym cybernetycznym infrastrukturom sieciowym w sektorze energetycznym, finansowym, telekomunikacyjnym oraz rządowym na całym świece, jak również na proaktywnych działaniach, które mogą podjąć eksperci IT w firmach, aby przygotować się na potencjalny atak.

Według Jewgienija Kasperskiego – „w przeciwieństwie do konwencjonalnej broni, bardziej rozwinięte państwa są w rzeczywistości najbardziej podatne na cybernetyczne działania wojenne oraz cyberterroryzm i jedynym sposobem złagodzenia tego zagrożenia jest współpraca międzynarodowa. Cybernetyczne działania wojenne od kilku lat należą do kwestii wzbudzających największe zaniepokojenie wśród ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa IT, szczególnie od czasu wykrycia Stuxneta i Duqu. Flame zwiększył te obawy jeszcze bardziej, pokazując, że broń cybernetyczna może zostać użyta przeciwko każdemu państwu oraz że niezbędna jest większa współpraca globalna”.

Jewgienij dołączy do grona wybitnych prelegentów, takich jak John C. Inglis, zastępca dyrektora Narodowej Agencji Bezpieczeństwa; generał Michael Hayden, były dyrektor CIA i NSA oraz dyrektor Chertoff Group, jak również ponad 20 innych czołowych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa.

Thomas K. Billington, dyrektor generalny Billington CyberSecurity, tak skomentował obecność Jewgienija Kasperskiego podczas szczytu: „To dla nas zaszczyt, że Jewgienij Kasperski zdecydował się wystąpić przed amerykańską publicznością ze specjalnym przemówieniem. Wykrycie wirusa Flame niedługo po zidentyfikowaniu Stuxneta oraz Duqu podkreśla aktualność tematu tegorocznego szczytu – zwiększenie bezpieczeństwa krytycznej infrastruktury. Jewgienij jest doskonałym uzupełnieniem wybitnych cyberspecjalistów, których zaprosiliśmy do udziału w tym forum”.