Integracja Trend Micro Worry-Free Business Security Services z konsolą Windows Server 2012 Essentials

Trend Micro Incorporated, globalny lider bezpieczeństwa w chmurze, ogłasza integrację rozwiązania Trend Micro™ Worry-Free™ Business Security Services z konsolą Windows Server 2012 Essentials. Dzięki temu zarówno producenci oprogramowania, jak i mali przedsiębiorcy dostaną w swoje ręce spójne rozwiązanie chroniące użytkowników przed szeregiem cyberzagrożeń.

Trend Micro Worry-Free Business Security Services oraz Windows Server 2012 Essentials – bez względu na to, czy są zainstalowane na miejscu, czy pracują w chmurze – zostały opracowane z myślą o małych firmach. Wspólnie zapewniają one partnerom dystrybucyjnym i dostawcom usług zarządzanych (ang. Managed Service Providers – MSP) właściwą infrastrukturę, odpowiednie zabezpieczenia oraz światowej klasy usługi serwisowe dla klientów biznesowych.

„Zarówno Trend Micro, jak i Microsoft chcą odpowiadać na potrzeby rosnącej grupy dostawców usług zarządzanych bazujących na chmurze” – mówi Partha Panda, wicedyrektor ds. globalnych sojuszy i rozwoju biznesowego w Trend Micro. „Obie firmy są liderami w tej dziedzinie i utrzymają swoją pozycję pracując wspólnie nad hostowanymi i hybrydowymi rozwiązaniami, które są łatwe w obsłudze i zarządzaniu, a także które oferują godne zaufania zabezpieczenia w niskiej cenie.”

Rozwiązanie Trend Micro Worry-Free Business Security Services zabezpiecza komputery, serwery i inne urządzenia pracujące w systemie Windows przed wirusami, oprogramowaniem spyware, spamem oraz innymi zagrożeniami obecnymi w internecie. Jest to rozwiązanie zaprojektowane dla małych i średnich firm, dysponujących ograniczonymi zasobami IT. Dzięki infrastrukturze Trend Micro™ Smart Protection Network™ oferuje ono całodobowe aktualizacje umożliwiające blokowanie i identyfikację nowych zagrożeń obecnych w chmurze, jeszcze zanim zdołają one wyrządzić szkody firmie.

Windows Server 2012 Essentials jest idealnym rozwiązanym dla pierwszego serwera w przedsiębiorstwie. Pomaga chronić dane przy pomocy zaawansowanych, zautomatyzowanych funkcji tworzenia kopii zapasowych. Wspiera też firmy w organizacji danych, zapewniając dostęp do informacji praktycznie z dowolnego miejsca, obsługuje aplikacje potrzebne do prowadzenia działalności i pomaga szybko łączyć się z odrębnymi usługami sieciowymi.

Trend Micro Worry-Free Business Security Services działa w oparciu o Trend Micro Smart Protection Network, infrastrukturę bezpieczeństwa, która powstrzymuje zagrożenia w cyberprzestrzeni lub w chmurze i która monitoruje internet na całym świecie przez 24 godziny na dobę. Smart Protection Network zbiera i analizuje dane na temat zagrożeń, wirusów i złośliwego oprogramowania zanim dotrą one do komputera użytkownika. Proces przetwarzania danych odbywa się za pośrednictwem chmury, dzięki czemu Trend Micro Worry-Free Business Security Services w minimalny sposób obciąża sprzęt, minimalizując zużycie pamięci operacyjnej i przestrzeni dyskowej.