Igrzyska czas zacząć

W smartfonie, na tablecie i w komputerze – wszędzie i wszystko o Letnich Igrzyskach Olimpijskich dzięki Wirtualnej Polsce. WP.PL, jako jedyny polski portal, udostępnia fanom sportu kilka narzędzi umożliwiających błyskawiczny dostęp do informacji o olimpiadzie.

Wirtualna Polska gotowa do letnich igrzysk 2012. Dzięki portalowi wydarzenia z olimpijskich aren śledzić można w komputerach – serwis londyn.wp.pl – oraz na urządzaniach przenośnych, m.in. smartfonach, czy tabletach – witryny mobilne m.londyn.wp.pl, m.sport.wp.pl oraz sekcja „Igrzyska” w aplikacjach Sport WP.PL na systemy Android i iOS.

WP.PL udostępnia fanom sportu kilka narzędzi umożliwiających dostęp do informacji o igrzyskach. Obok tradycyjnej witryny WWW przygotowano rozwiązania mobilne, bez względu więc na to, czy użytkownik korzysta się z PC-a, laptopa, czy smartfona ma przed sobą komplet wiadomości na temat jednej z największych imprez sportowych świata. By ułatwić internautom dotarcie do treści dedykowanych olimpiadzie na stronie głównej Wirtualnej Polski pojawi się specjalna sekcja, która wyeksponuje najważniejsze i najciekawsze newsy z brytyjskich aren.

Zmagania polskich sportowców na bieżąco relacjonować będzie dla WP.PL korespondent portalu w Londynie. Odkryje on też przed użytkownikami kulisy mistrzostw. Na internautów czekają ponadto całodniowe relacje na żywo – prosto z obiektów olimpijskich – na specjalnym Live Blogu.

Londyn.wp.pl to kompleksowa baza wiadomości na temat igrzysk, zarówno dla tych, którzy na co dzień interesują się sportem, jak i tych, którzy ulegną olimpijskiej gorączce. Co można znaleźć na stronach witryny? Bieżące relacje wysłannika WP.PL, komentarze i opinie ekspertów, aktualności – też te około olimpijskie – opisy dyscyplin, prezentacje zawodników, terminarze i tabele medalowe.

– Ważny element serwisu stanowi Live Blog. To jedno, wygodne miejsce, w którym internauta będzie miał zgromadzone wszystkie najważniejsze informacje, prezentowane na żywo. Live Blog jest więc doskonałą, wygodną formą sprawdzania newsów przez użytkownika, niezależnie od tego, czy korzysta on z komputera, tabletu czy smartfona. Pokazało to chociażby niedawne Euro 2012; Live Blog w naszym serwisie euro.wp.pl sprawdził się znakomicie – mówi Rafał Miernik, Kierownik Działu Sport Wirtualnej Polski.

Wiadomości olimpijskie dostępne są także dla tych, którzy korzystają z internetu przez urządzenia przenośne, np. tablet lub smartfon. WP.PL oferuje dwie sportowe witryny mobilne: dedykowaną mistrzostwom m.londyn.wp.pl oraz odnowioną wersję m.sport.wp.pl. Dzięki nim można bez problemu pozyskiwać informacje o olimpiadzie (i nie tylko) niezależnie od miejsca, w którym się znaleźliśmy.

M.londyn.wp.pl prezentuje newsy z zawodów, także w trybie na żywo. Wiadomości grupują klarowne sekcje: Terminarz, Polacy (wszystko o naszych reprezentantach), Dyscypliny, Galerie oraz Tabele medalowe.

M.sport.wp.pl to z kolei wersja mobilna najpopularniejszego serwisu o sporcie w polskiej sieci. Obok wiadomości można w nim znaleźć także rankingi, galerie, terminarze – nie tylko dotyczące igrzysk, ale także tak popularnych dyscyplin, jak piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, czy żużel.

Co istotne, dzięki technologii HTML5, m.sport.wp.pl i m.londyn.wp.pl automatycznie dostosowują się do ekranu urządzenia, wyświetlając się w jednej kolumnie (smartfony), albo w dwóch kolumnach (tablety powyżej 7 cali).

– WP.PL jest zdecydowanym liderem mobile wśród portali w Polsce – mówi Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek – Nasze serwisy mobilne cieszą się bardzo dużą popularnością, ta zresztą wciąż rośnie. Jesteśmy przekonani, że kolejne m-witryny w naszym portfolio, dedykowane fanom sportu, m.londyn.wp.pl i odnowiona m.sport.wp.pl powtórzą sukces tych, które są już na rynku.

Internauci mobilni, posiadający urządzenia z systemem Android lub iOS będą mogli także w najbliższym czasie korzystać z aplikacji Sport WP.PL, ze specjalnie wprowadzoną na czas olimpiady zakładką Igrzyska. W sekcji specjalnej aplikacji, dedykowanej zawodom w Londynie znajdą się takie kategorie jak Live Blog, Wiadomości, Galerie, Terminarze, Tabela medalowa, Dyscypliny czy sylwetki Polaków.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu