Przejdź do treści

TopGuitar poleca Solidarity of Arts 2012

Quincy Jones, Tomasz Stańko oraz Richard Bona pojawią się razem na kolejnej odsłonie Solidarity of Arts.

Wydarzenie to zbliża się wielkimi krokami i już niedługo będzie nam dane zetknąć się z zapierającym dech w piersiach widowiskiem muzycznym. W tym roku wszyscy będą mieli szansę zobaczyć na żywo absolutny i największy chyba (obok Steviego Wondera) fenomen światowej muzyki rozrywkowej. Na zaproszenie Tomasza Stańko do udziału w projekcie Stańko+ przyjedzie sam mistrz Quincy Jones! Nie ma sensu tłumaczyć młodszym czytelnikom, kim jest ten pan (starszym nie trzeba) – dość powiedzieć, że ma on na swoim koncie 27 statuetek Grammy (!) i 79 nominacji do tej nagrody… Obok gospodarza Tomasza Stańko i mistrza Quincy’ego będziemy mieli okazję podziwiać jedną z najlepszych orkiestr jazzowych Europy – Bigband Radia Północnych Niemiec.

Pozostali wykonawcy to także klasa światowa: Stanisław Sojka, wspaniały kameruński basista Richard Bona, Chaka Khan, wybitna polska sopranistka Aleksandra Kurzak, Kayah, Monika Brodka, Mika Urbaniak, a także R.U.T.A. Beat. A więc zapowiada się ponownie wielka muzyczna uczta, na którą, co najważniejsze, będzie wstęp wolny. Jest to ledwie jedna z wielu imprez w ramach Solidarity of Arts 2012, ale dla nas bez wątpienia najważniejsza – tym bardziej, że patronuje jej TopGuitar.

Koncert odbędzie się 11 sierpnia na Scenie Plenerowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na wyspie Ołowianka.

Sprawdź, jakim innym przedsięwzięciom muzycznym patronuje magazyn TopGuitar – informacje te znajdziesz w lipcowym numerze TopGuitar: http://topguitar.pl/newsy/artysci-newsy/topguitar-lipiec-2012/