TopGuitar poleca Solidarity of Arts 2012

Quincy Jones, Tomasz Stańko oraz Richard Bona pojawią się razem na kolejnej odsłonie Solidarity of Arts.

Wydarzenie to zbliża się wielkimi krokami i już niedługo będzie nam dane zetknąć się z zapierającym dech w piersiach widowiskiem muzycznym. W tym roku wszyscy będą mieli szansę zobaczyć na żywo absolutny i największy chyba (obok Steviego Wondera) fenomen światowej muzyki rozrywkowej. Na zaproszenie Tomasza Stańko do udziału w projekcie Stańko+ przyjedzie sam mistrz Quincy Jones! Nie ma sensu tłumaczyć młodszym czytelnikom, kim jest ten pan (starszym nie trzeba) – dość powiedzieć, że ma on na swoim koncie 27 statuetek Grammy (!) i 79 nominacji do tej nagrody… Obok gospodarza Tomasza Stańko i mistrza Quincy’ego będziemy mieli okazję podziwiać jedną z najlepszych orkiestr jazzowych Europy – Bigband Radia Północnych Niemiec.

Pozostali wykonawcy to także klasa światowa: Stanisław Sojka, wspaniały kameruński basista Richard Bona, Chaka Khan, wybitna polska sopranistka Aleksandra Kurzak, Kayah, Monika Brodka, Mika Urbaniak, a także R.U.T.A. Beat. A więc zapowiada się ponownie wielka muzyczna uczta, na którą, co najważniejsze, będzie wstęp wolny. Jest to ledwie jedna z wielu imprez w ramach Solidarity of Arts 2012, ale dla nas bez wątpienia najważniejsza – tym bardziej, że patronuje jej TopGuitar.

Koncert odbędzie się 11 sierpnia na Scenie Plenerowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na wyspie Ołowianka.

Sprawdź, jakim innym przedsięwzięciom muzycznym patronuje magazyn TopGuitar – informacje te znajdziesz w lipcowym numerze TopGuitar: http://topguitar.pl/newsy/artysci-newsy/topguitar-lipiec-2012/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu