Przejdź do treści

Senator z pozwoleniem na użytkowanie

Biurowiec Senator zrealizowany przez firmę Ghelamco przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Projekt, który ze względu na historyczny charakter miejsca prowadzony był we współpracy z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków, powstawał dwa lata.

Senator dostarczył na stołeczny rynek 25 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Pięć kondygnacji budynku zajmą biura najemców, parter przeznaczony jest na restauracje i powierzchnie handlowe. Od strony Al. Solidarności znajduje się wjazd na trzypoziomowy parking podziemny z miejscami dla ponad 330 samochodów.

Senator od początku cieszył się dużym zainteresowaniem najemców. Budynek jest już w 75% wynajęty prestiżowym polskim i międzynarodowym firmom. Największym najemcą inwestycji jest PKN Orlen, który już z początkiem lipca wprowadził się na swoje powierzchnie. Swoje biura przygotowują również kolejni najemcy – firmy z Grupy Rabobank, Euronet oraz BRE Bank S.A..

Projekt Senatora przygotowany został z poszanowaniem historii miejsca, do której wyraźnie nawiązuje swoją formą architektoniczną. Charakterystyczna bryła budynku została zaprojektowana na planie dawnego Banku Polskiego, a elewacja zachowuje pierwotne założenia architektoniczne z 1907 r. Szczególnym miejscem Senatora jest przestronne Atrium. Jego centralna ściana poddana została renowacji, dzięki czemu udało się odzyskać wygląd frontowej ściany Sali Kasowej Banku, na której ponownie zawisła oryginalna tablica Banku Polskiego z 1924 r.

Część podłogi Atrium została przeszklona i odsłania pozostałości fundamentów mennicy króla Augusta Poniatowskiego, wśród których złożony zostanie specjalny murowany sześcian, z tubą zawierającą akt erekcyjny Senatora.