Przejdź do treści

Check Point wybiera potęgę wirtualizacji do uproszczenia zarządzania bezpieczeństwem w prywatnych chmurach

Nowe wirtualne systemy umożliwiają wykorzystanie architektury Software Blade do osiągnięcia w pełni konfigurowalnej ochrony

Check Point® Software Technologies Ltd. światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa Internetu, zaprezentował nowy produkt o nazwie Check Point Virtual Systems, który pozwala przedsiębiorstwom na konsolidację bram bezpieczeństwa w dedykowanym urządzeniu lub otwartym serwerze, co w efekcie upraszcza proces budowania ochrony, redukuje koszty i znacznie zwiększa wydajność środowisk opartych o prywatne chmury. Dzięki produktom z rodziny Check Point Virtual Systems klienci mogą zabezpieczać wiele segmentów sieci wykorzystując dowolną kombinację software blades firmy Check Point, czyli między innymi Firewall, VPN, Intrusion Prevention (IPS), Application Control, URL Filtering, Anti-Bot, Antivirus oraz Identity Awareness. Klienci otrzymują najbogatszy z dostępnych obecnie zwirtualizowanych zestawów do ochrony bezpieczeństwa.

„Czy to w korporacjach, czy u wielkich dostawców usług, administratorzy często mają do czynienia z dużą liczbą urządzeń w infrastrukturze, a każde z nich wymaga indywidualnego podejścia jeśli chodzi o utrzymanie. W konsekwencji bezpieczeństwo może stawać się drogie, nieefektywne i trudne w zarządzaniu. Jedną z najlepszych dróg prowadzących do zminimalizowania złożoności i zredukowania kosztów jest wprowadzenie wirtualizacji bezpieczeństwa”, mówi Dorit Dor, wiceprezes ds. produktów w Check Point Software Technologies. „Od lat Check Point dostarcza klientom wirtualne firewalle oparte na dedykowanych systemach. Teraz Check Point wprowadza wirtualizację na jeszcze wyższy poziom, umożliwiając klientom korzystanie z wirtualnych systemów na każdej bramie wraz z kompleksową ochroną w oparciu o szeroki wachlarz ochrony w oparciu o Software Blades”.

Klienci decydujący się na Check Point Virtual Systems mogą budować bezpieczne prywatne chmury na dedykowanej bramie lub otwartym serwerze i zminimalizować złożoność systemu poprzez instalowanie ponad 250 wirtualnych systemów na jednej bramie. Każdy z systemów posiada konfigurowalną ochronę software blade oraz polityki bezpieczeństwa dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dzięki firmie Check Point, korporacje zarządzające wieloma grupami jednostek biznesowych lub dostawcy usług obsługujący wielu klientów za pomocą jednego systemu, mogą cieszyć się korzyściami płynącymi z konsolidacji bezpieczeństwa poprzez wirtualizację i jednocześnie zarządzać obowiązkami IT dzięki dedykowanym systemom wirtualnym dla potrzeb Web Security, Threat Prevention, Firewall oraz Remote Access. Przedsiębiorstwa mogą również połączyć w klaster do 8 bram bezpieczeństwa wykorzystując do tego celu opatentowaną technologię Virtual System Load Sharing (VSLS), osiągając w ten sposób niezrównaną wręcz skalowalność. Check Point wychodzi naprzeciw potrzebom generowanym przez naturalny wzrost systemów swoich klientów i umożliwia im wykorzystanie potęgi zwirtualizowanego bezpieczeństwa dla potrzeb redukcji kosztów i poprawy efektywności działania.

„Dla wielu klientów zwirtualizowane bezpieczeństwo stało się strategiczną inwestycją w technologię, która zaowocowała znacznymi oszczędnościami, dzięki możliwości konsolidacji wielu funkcji bezpieczeństwa na jednej bramie”, powiedział Chris Christiansen, wiceprezes ds. produktów bezpieczeństwa i usług w IDC. “Profesjonalizm firmy Check Point w połączeniu z ich architekturą Software Blade Architecture daje klientom obiecujące rozwiązanie na uniknięcie problemów i eliminację skomplikowanych elementów pojawiających się przy próbach zabezpieczania ich środowisk w prywatnych chmurach”.

Dzięki Check Point Virtual Systems, klienci mogą znacznie zwiększyć wydajność zwirtualizowanego w ten sposób bezpieczeństwa również w oparciu o nowy 64-bitowy system operacyjny GAiA™. Przedsiębiorstwa mogą cieszyć się możliwością obsługi ponad 8 razy większej liczby jednoczesnych połączeń w porównaniu do poprzedniej wersji (VSX). Dodatkowo technologia ta korzystając z wielordzeniowych procesorów w technologii CoreXL sprawia, że klienci osiągają jeszcze wyższą wydajność.

Virtual Systems mogą być zainstalowane na dowolnej, dedykowanej bramie bezpieczeństwa firmy Check Point lub na otwartym serwerze. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: http://www.checkpoint.com/products/virtual-systems/index.html.

„Oferując Virtual Systems firmy Check Point, mamy ogromną przyjemność umożliwienia klientom umieszczenia wielu bram bezpieczeństwa na jednym urządzeniu przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności bezpieczeństwa wraz z możliwością jego skalowania z wykorzystaniem systemu operacyjnego GAiA oraz opatentowanej technologii VSLS. Po raz pierwszy przedsiębiorstwa mogą naprawdę poczuć potęgę zwirtualizowanego bezpieczeństwa i instalować wszystkie niezbędne dla nich środki ochrony przy pomocy wirtualnych systemów, tak jak to robili dotychczas na fizycznym bramach”, podsumowuje Dor.

Ceny i dostępność

Ceny zaczynają się już od $3,000 za 3 wirtualne systemy. Klienci otrzymują w cenie również zestaw licencji na pakiet Software Blades, umożliwiający wykorzystywanie tych licencji software blade systemów wirtualnych. Klienci korzystający z urządzeń Check Point 4800 lub powyżej, otrzymają Virtual System w pakiecie z każdym urządzeniem.

Virtual Systems firmy Check Point są dostępne od zaraz za pośrednictwem ogólnoświatowej sieci partnerów sprzedaży firmy Check Point. Aby odnaleźć dostawcę, odwiedź: http://partners.us.checkpoint.com/partnerlocator/.