Przejdź do treści

Zgoda UOKiK na powołanie spółki easyPack

UOKiK wyraził zgodę na utworzenie – przez Asterina Investments, spółkę z grupy PineBridge oraz Integer.pl – wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą easyPack. Tym samym sieć Paczkomatów InPost zostanie w okresie kolejnych 4 lat zwiększona do 16 tys. urządzeń.

Tylko do końca 2012 roku – dzięki umowie z PineBridge Investments – Grupa Integer.pl rozlokuje 1000 nowych Paczkomatów, z czego około 300 na terenie Polski, 400 w Rosji, 200 na Ukrainie oraz ponad 100 w Czechach i na Słowacji.

Wspólna inwestycja Grupy Integer.pl oraz PineBridge – na łączną kwotę 108 mln EUR (453 mln zł) – zakłada wykorzystanie Paczkomatów InPost w kontekście potencjału dynamicznie rosnącego sektora e-commerce na świecie. W ramach projektu Grupa Integer.pl wniesie w okresie kolejnych 2 lat środki pieniężne i kapitał w wysokości 58 mln EUR (243 mln zł), natomiast PineBridge Investments zainwestuje ponad 50 mln EUR (210 mln zł).

„Zgoda UOKiK dotycząca utworzenia spółki easyPack jest doskonałą wiadomością nie tylko dla nas, ale też dla funduszu PineBridge, który uwierzył w nasz międzynarodowy projekt. Tym samym nic nie stoi już na przeszkodzie, żebyśmy wspólnie realizowali zagraniczną ofensywę związaną z rozwojem sieci Paczkomatów pod marką easyPack. Jesteśmy w pełni przygotowani – zarówno pod kątem formalnym, finansowym i operacyjnym – do kolejnych międzynarodowych wdrożeń. Mamy ogromne doświadczenie rynkowe w tego typu inwestycjach, a do tego jesteśmy przekonani, że oferujemy nie tylko atrakcyjne partnerstwo, ale przede wszystkim najlepszą ofertę dla operatorów pocztowych w każdym kraju i na każdym kontynencie. Naszą silną pozycję w tym sektorze potwierdzają strategiczne kontrakty w Europie, Chile, Arabii Saudyjskiej oraz Rosji” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.