Przejdź do treści

Vantage Development S.A. z pozwoleniem na użytkowanie biurowca Epsilon

Budynek biurowo-usługowy Epsilon, powstający przy  nabrzeżu Odry i otwierający Nową Dzielnicę Wrocławia – 11 lipca bieżącego roku otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Tym samym Vantage Development zakończyło pierwszy etap budowy kompleksu biurowego Promenad Wrocławskich.

W biurowcu Epsilon mieszczącym się przy ulicy Rychtalskiej prowadzone są obecnie ostatnie prace wykończeniowe i adaptacyjne. Powierzchnia przygotowywana jest pod konkretnych najemców, którzy od końca lipca będą mogli wprowadzać się do swoich lokali. Do dyspozycji klientów zostaną oddane przyjazne i przestronne wnętrza dostosowane do ich potrzeb oraz parking podziemny i naziemny. Obiekt będzie podlegał w całości kontroli dostępu i ochronie.

– Funkcjonalność, atrakcyjne położenie i dostępność do praktycznie wszystkich podstawowych form komunikacji – to tylko niektóre walory budynku. Charakteryzujący się nowoczesną bryłą Epsilon jest pierwszym z  ok. 80 000 m kw. centrum biznesowego, które powstanie w tym miejscu – mówi Edward Laufer, Prezes Spółki Vantage Development S.A. – Ukończenie biurowca Epsilon wieńczy pierwszy etap prac nad powstaniem nowej dzielnicy. W przyszłości teren o powierzchni około 200 tysięcy metrów kwadratowych wypełnią kolejne obiekty: mieszkaniowe, usługowe, handlowe i rekreacyjne. Rozpoczęliśmy już także realizację pierwszego budynku mieszkalnego. – dodaje.

Epsilon posiada łączną powierzchnię około 6.600 metrów kwadratowych. Znajduje się nieopodal stacji kolejowej Wrocław Nadodrze oraz węzłów komunikacji tramwajowej i autobusowej, a także nieco ponad 2 km od wrocławskiego Rynku. Ponadto przebiegające wokół nowej dzielnicy trasy, będące ciągiem dróg krajowych nr 5 i 8 sprawiają, że cały teren jest dobrze skomunikowany z lotniskiem, autostradą A4 i drogą ekspresową S8.

Obiekt nie jest jedynym przedsięwzięciem biurowym spółki Vantage Development na wrocławskim rynku. Firma obecnie realizuje budowę  obiektu handlowo-biurowego o nazwie Delta 44 przy ulicy Dąbrowskiego 44 oraz projektu Gamma Office, zlokalizowanego w dynamicznie rozwijającej się nowej dzielnicy biznesowej Wrocławia, przy ulicy Fabrycznej.